Mila Kunis: “Kadın Yönetmenle Çalışmak Çok Farklı Çünkü…”

Hollywood'un en popüler oyuncularından biri olan Mila Kunis, kariyeri ve sektörde kadının yeriyle ilgili konuştu. İşte ayrıntılar...

Hollywood’un en başarılı ve en güzel oyuncuları arasında yer alan Mila Kunis, kadın yönetmenle çalışmak ve maaş görüşmesi yapmakla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. 2017’nin en çok kazanan oyuncuları listesindeki Kunis, Variety’nin cinsiyet yanlılığını ortadan kaldırma amaçlı Path to Parity isimli etkinliğinde konuyla ilgili deneyimlerini ve görüşlerini paylaştı.

Yaklaşık 20 yıldır içinde bulunduğu sektörün aradan geçen zamana rağmen çok fazla değişmediğini söyleyen Kunis, düşüncesini Bad Moms filmiyle ilgili tecrübelerini anlatarak destekledi.

Mesela; tamamı kadın oyuculardan oluşan 2016 tarihli Bad Moms’a katılması için hemcinslerini ikna etmek zorunda kalmıştı.

Mila Kunis Kadın ve Sinema Sektörü Filmden emin olmasına rağmen diğerlerinin Bad Moms’a şüpheyle yaklaştığını belirten Kunis, filmin ABD’de 113 milyon dolar, dünya çapında ise 183 milyon dolar gişe yaparak şüpheleri haksız çıkarttığını dile getirdi.

Diğer taraftan; kadın yönetmenlerle çalışmanın ayrıcalıklarından da bahseden Mila Kunis, bu alandaki ilk deneyimini The Spy Who Dumped Me’de Susanma Fogel’le yaşadığını söyledi.

Kadın yönetmenle çalıştığı ilk filmin Ağustos’ta vizyona girecek The Spy Who Dumped Me olduğunu belirten oyuncu, “arada büyük bir fark var” dedi.

Mila Kunis Kadın Yönetmenle Çalışmak Neden Farklı Ve görüşünü “kimse birbirine bağırmıyordu, kimse çıldırmadı. Saat 7 olduğunda mesai bitti, akşam yemeğinde çocuklarımı gördüm, çok hoştu” sözleriyle açıkladı. Diğer taraftan; anne olduğunda hayatındaki pek çok şeyin değiştiğini söyleyen Kunis, hayır demeyi öğrendiğini aktardı.

Mesela; kariyerinin ilk yıllarında ücret gibi konuları konuşmaktan çekindiğini söyleyen oyuncu, eşi Ashton Kutcher’ın da zorlamasıyla pozisyonunu düşünerek kendisi için daha çok şey yapması gerektiğinin farkına varmıştı.

Kendisini eğittiğini ve soru sormaya başladığını anlatan Kunis, normalde temsilcilerinin yaptığı ücret görüşmelerine katılmaya başlamıştı.

Mila Kunis Ücret Görüşmeye ÇekiniyormuşMüzakereleri dinlediğini, bilmediği terimleri not ederek onları öğrendiğini ve avukatına merak ettiği şeyleri sormaya başladığını belirten Kunis, zaman geçtikçe kendisini çok daha güçlü hissettiğini anlamıştı.

Zaten 2017 yılında 15.5 milyon dolarlık kazancıyla en çok kazananlar listesine girmesi de oyuncunun, ücret görüşmelerini gayet başarılı bir şekilde sürdürdüğünü kanıtlıyor. Ve anlattıklarının diğerlerine fikir vermesini isteyen Mila Kunis, bir zamanlar kendisi gibi olan hemcinslerine hiçbir zaman arka planda kalmayıp, haklarını savunmalarını öneriyor.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı