Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mike Bloomberg Adaylık Seçimlerini Kazanırsa, Trump’ı Yener

Beyaz Saray’ın eski iletişim direktörü, Mike Bloomberg’in 2020 seçimlerinde Trump’ı yenebileceğini söyledi. Detaylar aşağıda;
Mike Bloomberg Adaylık Seçimlerini Kazanırsa, Trump’ı Yener
Yorum

Beyaz Saray’ın iletişim direktörlüğünü yapmış olan Anthony Scaramucci, Mike Bloomberg’in 2020 başkanlık seçimleri için Demokrat adaylığını güvence altına almayı başarması durumunda Donald Trump’ı yeneceğini söyledi.

Abu Dabi’deki bir konferansta konuşan Scaramucci; “Eğer Belediye Başkanı Bloomberg adaylık seçimlerini kazanırsa, ABD Başkanı Trump’ı yener” dedi. Bloomberg gibi bir merkezcinin ılıman seçmenlere hitap ettiğini dile getiren SkyBridge Capital kurucusu Scaramucci, onların halkın yüzde 15’i ila yüzde 18’ini ifade ettiğini ve çok yorulduklarını düşündüğünü aktardı.

Bu kişilerin ABD Başkanı Trump’tan dolayı yorulduklarını da sözlerine ekledi.

Scaramucci Trump Bloomberg Açıklaması Trump karşıtı açıklamalarıyla tanınan ve kısa süre önce adaylığını açıklayan ABD’li medya milyarderi Mike Bloomberg’i öven Anthony Scaramucci, şöyle konuştu: “Çok sağlam bir adam ve çok iyi bir işletme müdürü ve çok yetenekli bir politikacıydı. Bu sebeplerin ona büyük bir koşu sağlayacağını düşünüyorum. Bence onu yenecek.” Scaramucci’nin 24 Kasım’da 2020 Demokrat başkanlık yarışına resmen girdiğini açıklayan Bloomberg hakkındaki iyimser yorumu dikkat çekti.

ABD Başkanı hakkında da görüş bildiren Scaramucci, iş yanlısı politikalara rağmen Trump’ın kendi imajına zarar verdiğini dile getirdi.

Scaramucci Trump Kendi İmajına Zarar VerdiTrump’ın sık sık sosyal medyaya başvurmasına değinen Scaramucci; “Twitter’ı insanlarla alay etmek ve şahsen onlara saldırmak için kullanıyor ve bunun onun duruşunu ve kamu onay derecelendirmelerini, sadece ABD’de değil tüm dünyada etkilediğini düşünüyorum.” dedi. Trump’ın kendi imajına zarar verse de henüz Amerika’nın imajına zarar vermediğini de belirtti.

Trump’ın azil soruşturmasıyla ilgili üzüldüğünü de şöyle anlattı: “Başkan Trump’a olan desteğimden kırılmış olmama rağmen, ben bir Amerikalıyım. Başkanın iyi iş çıkardığını görmek istiyorum.”

Aleyhindeki davaların kötüleşesi durumunda Trump’ın gelecek yıl tekrar seçime gitmeyebileceğini de öne süren Scaramucci şöyle devam etti: “Böyle şeylere çok dikkat etmesi gerekiyor, çünkü şelale bir kez başladığında ve başkan uçurumun kenarına doğru giderken, ortaya çıkan daha fazla bilgi olur. Artan bilgiler ona ve yeniden seçim şansına epey zarar verebilir.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu