Yatırım yapmaya başla!

Migros Silikon Vadisi’nde Maxitech ile Teknoloji Geliştirecek

Migros, Maxitech ile yaptığı işbirliği anlaşması kapsamında, yapay zeka ve yüksek teknoloji gibi konularda gelişim sağlayacak.
Migros Silikon Vadisi’nde Maxitech ile Teknoloji Geliştirecek

Türkiye’nin önemli süpermarket zincirlerinden biri olan Migros, Silikon Vadisi ile işbirliklerini geliştiriyor. Firmaların yeni ürün ve hizmetler geliştirmesine yardımcı olan Softtech’in San Francisco’daki iştiraki Maxitech ile yapılan anlaşma kapsamında, teknik uzmanlar Silikon Vadisi’nin inovatif startup’larıyla buluşturulacak.

Maxitech, Migros’un Ar-Ge projelerine ve yenilikçi çözümler geliştirmesine destek olmasının yanında, şirketin uygulama altyapısının da güçlenmesine katkıda bulunacak.

Migros yapay zeka, yazılım geliştirme ve blokzincir gibi teknolojilerin merkezindeki Maxitech ile önemli bir anlaşmaya adım attı.

Maxitech - Migros AnlaşmaSöz konusu işbirliği sayesinde Migros’un servis analitik araçları hakkında araştırma ve bilgi paylaşımı yapan Maxitech, şirketin altyapısının kuvvetlenmesi adına destek sağlayacak. Maxitech CEO’su Burak Arık, Migros’un ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmak üzere kurumsal inovasyon servisi vermeye başladıklarını söyledi.

Silikon Vadisi’nde büyük potansiyel olduğunu belirten Arık, Migros’un özel işbirliği fırsatını araştırırken, aynı zamanda perakende sektörünün trendlerini takip ederek, karlılığı artırmayı hedeflediklerini söyledi. Migros teknik uzmanlarının San Francisco’daki ofiste ağırlanarak, çeşitli çalıştaylar düzenleneceğini aktardı. Bu organizasyonların amacının Migros’un kendi ürün ve çözümlerini tanıtabilmesini sağlamak olduğunu sözlerine ekledi.

Söz konusu birliktelik, yerli teknolojinin gelişimine de büyük katkı sağlayacak.

Migros Ar-Ge Çalışmaları2019 yılında dünyanın en değerli 10 şirketinden 7 tanesinin teknoloji kategorisinde yer aldığını söyleyen Arık, katma değeri yüksek üretimin önemine değindi. Katma değeri yüksek ürünlerin tespiti için Silikon Vadisi’nden gelişmelerin çok iyi bir şekilde analiz edilmesi gerektiğini dile getirdi. Ülkemizde bu tür işbirliklerinin artırılması gerektiğini söyleyen Artık, bu sayede küresel anlamda Türk şirketlerinin rekabet gücünün artırılacağına dikkat çekti.

Migros Genel Müdür Yardımcısı Kerim Tatlıcı, Migros’un Türkiye’de Ar-Ge merkezine sahip ilk ve tek gıda perakende şirketi olduğunu hatırlatarak, bu alanda 110 araştırmacı personele sahip olduklarını söyledi. Teknolojik gelişmelerin merkezi olan Maxitech’in Silikon Vadisi’nde güçlü bir iletişim ağına sahip olduğunu belirten Tatlıcı, oldukça dinamik bir ekiple çalıştıklarını belirtti.

Ar-Ge projeleriyle ilgili yenilikçi çözümler geliştirme konusunda kendilerine destek olduklarını ifade ederek, “Bu sayede yeni yazılım geliştirme teknikleri, self servis analitik araçları, blokzincir, nesnelerin interneti, yapay zeka, siber güvenlik gibi güncel konularda bilgi ediniyor, Silikon Vadisi’ndeki yeni ürünleri ve başarılı girişimci firmaları tanıyabilme imkanı buluyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum