Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Migros Hisseleri Mimeda Kurulum Haberine Tepkisiz Kaldı

Türkiye'nin ilk perakende medya şirketi olan Mimeda’yı kuran Migros hisselerinin günlük kaybı %1’i aştı.
Migros Hisseleri Mimeda Kurulum Haberine Tepkisiz Kaldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Migros Ticaret, Salı günü yaptığı açıklamada Mimeda adlı medya şirketi kurduğunu duyurdu. Markaların doğru alanda ve zamanda, hedef kitleye ulaşmasını amaçlayan proje ile müşteri sayısının da en az 2 katına çıkarılması planlanıyor.

Analistler, pazarlama alanında bir ilk yaparak Türkiye’nin ilk perakende medya şirketini kuran Migros hisselerinde pozitif beklentisini paylaşırken, tam tersi bir tablo izleniyor.

MGROS kodlu şirket hisseleri, saat 14.55’te %1,10 değer kaybıyla işlem görüyor.
Migros Hisseleri %1,10 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler güne 34,4 TL ile yataya yakın bir başlangıç yaptı. İşlemlerin başlamasıyla birlikte 34,46 liraya çıkıp, gün içi en yükseği kaydetti. Bu seviyenin ardından kademeli bir düşüş sergiledi.

Saat 14.55’te %1,10 düşüşle 34,12 liradan işlem görüyor. Gün içinde gördüğü en düşük fiyat ise 33,94 oldu. Migros hisseleri son bir hafta içinde %3,45, bir yılda %11 oranında geriledi.

Teknik göstergeler 33,64 – 33,86 bandını destek, 34,38 – 34,68 bandını direnç seviyeleri olarak işaret ediyor. Halk Yatırım sabah analizinde, Mimeda kurulumunun, Migros hisselerinde sınırlı pozitif etki yaratacağı öngörüsünü paylaştı.

Analistler bu girişimin orta ve uzun vadede Migros’a katma değer yaratabileceğini aktardı. Mimeda Yönetici Direktörü Kına Demirel, şirketin 5 ana bölüm ve 15 farklı kanaldan oluştuğunu açıkladı.

Mimeda’da 120 binden fazla marka elçisine ulaşmanın mümkün olduğunu ifade eden Demirel, “Ayrıca çalıştığımız markaların sadece online değil fiziksel mağaza satışlarına da entegre rapor sunabilen tek yapıyız. Böylece markalar reklam harcamalarını en doğru şekilde optimize edebilir.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu