Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Migros Hisseleri Sürdürülebilirlik Raporunun Ardından Yönünü Yukarı Çevirdi

Bugün aşağı yönlü seyreden Migros hisseleri, 2020 sürdürülebilirlik raporunun ardından yönünü yukarı çevirdi.
Migros Hisseleri Sürdürülebilirlik Raporunun Ardından Yönünü Yukarı Çevirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Migros Ticaret A.Ş. bugün TSİ 16.01’de Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) 2020 Yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladığını bildirdi.

Söz konusu raporla 2020 yılında Migros’un çevresel, sosyal ve ekonomik etkisine dair performansının sunulduğu, ayrıca sürdürülebilirlik ile ilgili gelecek hedeflerinin açıklandığı belirtildi.

Raporda iç ve dış paydaşlara yönelik öncelikli konular ile ilgili şeffaf bilgiler sunulması amaçlanırken aynı zamanda GRI Standartları’na uyumlu hazırlandığı söylendi.

Dün kapanışı 34,38 TL’den yapan MGROS kodlu hisseler, bugüne yatay açılış yaptı.
Migros Hisse Düşüş
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Hemen ardından 34,64 TL’ye kadar yükselse de burada karşılaştığı dirençle yönünü aşağıya çevirdi. Gün boyu yatay seyir izlerken gün içi en düşük seviyeyi 15.55’te 33,42 TL ile gördü.

Yayımlanan sürdürülebilirlik raporunun ardından hisseler alıcılı işlem görürken artışa geçti. Buna rağmen TSİ 16.13’te yüzde 2,56 ekside işlem görüyor.

Son veriler ışığında Migros hisseleri haftalık bazda yüzde 3,25 değerlenirken aylık yüzde 2 değer kaybetti. Yıllık bazda ise yüzde 20’ye yakın düşüş kaydetti. Diğer taraftan açılıştaki 34,64 TL’lik yüksek seviye 10 Haziran’da test edilen 34,84 Türk lirasının ardından hisselerin en yüksek fiyatlaması oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu