Yatırım yapmaya başla!

Migaloo İsimli Yat Firmasının Çağ Ötesi Tasarımı Yüzen Adalar

Migaloo İsimli Yat Firmasının Çağ Ötesi Tasarımı Yüzen Adalar

Evet, geleceğin tasarımları arasına yüzen adalarla birlikte bir yenisi daha ekleniyor. Bildiğiniz gibi süper yatlar, milyonerlerin en sevdiği oyuncakları arasında. Ancak yüzen adalardan sonra, lüks teknelerin ve mega yatların pabucu dama atılacakmış gibi görünüyor. Zira Migaloo Private Submersible Yachts’ın tasarımcıları bu kez sıra dışı yat dizaynlarıyla değil, yüzen adalarıyla gündeme damgasını vurdu.

Bir teknoloji ve tasarım harikası olarak tanımlanabilecek yüzen adalar, sahip olduğu üstün özelliklerle daha şimdiden milyonerlerin ve iş adamlarının dikkatini çekmeyi başardı. Dünyanın her yerine taşınabilecek adaları detaylı olarak incelediğinizde, ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacağınızdan eminim. Dubai adalarındaki yüzen lüks villa projesi ile rakip olacak tasarım, daha şimdiden tam not almayı başardı. Dilerseniz çağa damgasını vuracak bu tasarımı ve özelliklerini daha yakından inceleyelim.

İşte karşınızda Migaloo isimli yat firmasının çağ ötesi tasarımı yüzen adalar:

Kusursuz Tasarımıyla Dikkat Çeken Yüzen Adalar “Kokomo Ailand”

Kusursuz Tasarımıyla Dikkat Çeken Yüzen Adalar "Kokomo Ailand"Kokomo Ailand olarak isimlendirilen adanın, Monaco’da yapılacak etkinlikte tanıtılacağını söyleyerek bu tasarımın özelliklerini incelemeye başlayabiliriz. Sizin de gördüğünüz gibi adanın görünen kısmı oldukça lüks bir biçimde tasarlanmış. Ancak Kokoma Ailand’ın su altında kalan bölümü de yabana atılacak gibi değil. Zira bu adanın altında, yeni bir denizaltı yaşamı oluşturulacağı belirtilmiş. Diğer taraftan zeminden 80 metre yükseklikte çatı katı dairesi, şelalesi, helikopter pisti, yat limanı olan ada, gerçekten hayal gücünün sınırlarını zorlayacak niteliklere sahip.

Kusursuz Tasarımıyla Dikkat Çeken Yüzen Adalar "Kokomo Ailand"Çatı katı dairesi zaten başlı başına bir şaheser. Adanın zemininden tam 80 metre yukarıda olan daireye, teknoloji harikası bir asansörle ulaşılabiliyor. Buna ek olarak, komplekste yer alan diğer unsurlar arasında spa odası, spor salonu, şık bir bar ve güzellik salonu göze çarpıyor. Özel bahçeleri, palmiye ağaçları ve hatta bir köpekbalığı besleme istasyonu olan yapay ada, sahibi nerede isterse orada konumlanabiliyor. Bu yüzen adaların, yalnızca kişisel amaçlarla değil de birinci sınıf bir otel, şirket genel merkezi, lüks bir kumarhane vb. ticari amaçlar için de kullanılabileceğini söyleyebiliriz.

Sonuçta, Migaloo’nun genel müdürü Christian Gumpold’un yaptığı şu açıklama da bunu destekliyor: “Tasarıma yapılan geri dönüşler gerçekten inanılmazdı. Bütün müşterilerimizin yüzen ada fikrine bayıldığını söyleyebilirim. Şu anda birçok müşteri ile görüşme yapıyoruz. Hazırladığımız konsept tasarım ise fikirlerimizi yansıtacak özelliklere sahip.”

Daha ne diyelim? Görüldüğü gibi Migaloo’nun yüzen ada tasarımı, çok yakında en popüler deniz araçları arasında gösterilebilir. Neticede, pılınızı pırtınızı toplayıp yüzen bir adayla çıkılacak seyahate kim hayır diyebilir ki? Ama merak ediyorum; böyle bir araca sahip olsanız, ilk olarak nereye giderdiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum