Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MicroStrategy Portföyüne 660 Bitcoin Daha Ekledi

Michael Saylor’un sahibi olduğu MicroStrategy, Bitcoin alımlarına devam ediyor. Şirket Ocak ayında varlıklarını artırdı. Detaylar haberde…
MicroStrategy Portföyüne 660 Bitcoin Daha Ekledi
Yorum

ABD merkezli bilişim şirketi MicroStrategy, düzenli aralıklarla yaptığı Bitcoin alımları ile biliniyor. Firma bu yolla portföyünü sürekli büyütüyor ve alım ortalamasını düşürüyor.

Şirketin sahibi Michael Saylor, Twitter hesabından yeni bir alım duyurusu daha gerçekleştirdi. Buna göre firma 30 Aralık 2021 – 31 Ocak 2022 arasındaki dönemde yaklaşık 25 milyon dolar karşılığında 660 adet Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Yapılan alımın fiyat ortalamasının ise 37.865 dolar olduğu belirtildi.

Son alım ile beraber bilişim şirketinin toplam Bitcoin sayısı 125.051’e ulaştı. Yapılan tüm alımların ortalaması ise 30.200 dolar olarak belirtildi. Şirketin portföyündeki BTC’lerin toplam değeri 3.78 milyar dolar ediyor.

Saylor’un duyurusu sonrası BTC’de hafif de olsa bir yükseliş meydana geldi. Kripto para birimi an itibariyle 38.750 dolar seviyesinden işlem görüyor. Michael Saylor, Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biri olarak biliniyor.

Ünlü milyarder her fırsatta BTC alınması gerektiğini ve uzun vadedeki en karlı yatırım aracı olduğunu iddia ediyor. Saylor geçtiğimiz aylarda Bitcoin’in Türkiye için umut olabileceğini söylemişti.

TCMB’ye seslenen Saylor, kuruma düzenli olarak Bitcoin almasını tavsiye etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%