Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

MicroStrategy Bitcoin Portföyü için 400 Milyon Dolarlık Tahvil Satışı Yapacak

Şirket BTC alımlarını sürdürmeye kararlı.
MicroStrategy Bitcoin Portföyü için 400 Milyon Dolarlık Tahvil Satışı Yapacak

Kripto para piyasası son dönemde kurumsal yatırımcıların artan ilgisi ile karşı karşıya kalıyor. Bitcoin’in en büyük kurumsal yatırımcısı MicroStrategy, yeni alımlar yapmaya devam ediyor. Şirket son olarak alım yapmak için 400 milyon dolar tahvil satışı gerçekleştireceğini duyurdu.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor tarafından yapılan bu duyuru, şirketin daha fazla Bitcoin almaya kararlı olduğunu gösteriyor. Şirketin halihazırda elinde 92.079 Bitcoin bulunuyor. Uzun süredir alımlarını sürdüren MicroStrategy’nin yatırım ortalamanın 30.000 doların altında olduğu biliniyor.

Michael Saylor, Bitcoin paylaşımı
Kaynak: Twitter

Bilişim şirketi daha önce de BTC satın almak için benzer bir yol izlemişti. Firma 1 milyar dolarlık borç tahvili satışı gerçekleştirmiş ve elde edilen gelir ile Bitcoin yatırımı yapmıştı. Gelen bu haber sonrası Bitcoin’in fiyatında yukarı yönlü bir hareket gerçekleşebilir.

Kripto para an itibariyle 36.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Şirket henüz yeni bir BTC alımı yaptığını açıklamadı. Geçmişte ise duyuru yapıldığında alımların çok önceden gerçekleştirildiği ortaya çıkmıştı.

Bitcoin’in kurumsal alıcıları arasında Tesla, Grayscale gibi firmalar da yer alıyor. Kripto paranın güncel piyasa değeri 679 milyar dolar seviyesinde.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum