Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Your Phone Uygulaması MMS’lerde Metinleri Kopyalayacak

Microsoft tarafından geliştirilen Your Phone uygulaması yeni özellikler kazanmaya devam ediyor.
Microsoft Your Phone Uygulaması MMS’lerde Metinleri Kopyalayacak

Akıllı telefonlar artık insanların başlıca iletişim araçlarından biri haline geldi. Dolayısıyla kişisel bilgisayar ve mobil cihazlar arasında entegrasyon her geçen gün daha önemli bir hale geliyor. ABD’li teknoloji devi Microsoft, Android kullanıcılarının telefonları ile bilgisayarları ile arasındaki bağlantı kurması adına Your Phone adlı uygulamayı geliştirmişti.

İlk çıktığı dönem son derece kısıtlı özelliklere sahip bu uygulama her geçen gün yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde uygulama için PC ile Android arasında dosya aktarım özelliğini mümkün kılacak yeni bir özelliğin duyurusu yapılmıştı.

Bunun yanı sıra program aracılığı ile telefona gelen mesajlar bilgisayardan okunabiliyor ve bu mesajlara cevap verilebiliyor. Aynı şekilde telefonlara gelen bildirimleri de bilgisayar üzerinden görmek mümkün. Son gelişme ise MMS içerikli kısa mesajları kullananları ilgilendiriyor. Geliştirilen özellik bu mesajlardaki metinleri okumaya imkan sağlayacak.

Your Phone’a MMS Özelliği

Your Phone’a MMS Özelliği

Günümüzde mesajlaşma uygulamaları arasında WhatsApp, Telegram ve Messenger gibi platformlar daha çok tercih ediliyor. Özellikle insanlar birbirlerine resmi ya da video göndermek istediklerinde yaygın olarak bu uygulamaları kullanmakta. Geleneksel mesajlaşma yolu SMS ise resimli iletişime imkan tanıyor. Her ne kadar yaygın olmasa da MMS mesajlarında kullanıcılar birbirlerine resim gönderebiliyor.

Your Phone uygulamasına gelen bir özellik bu mesajlaşma yolunu kullananları memnun edecek türden. Gönderilen resimlerde yazan metinler artık geliştirilen özellik sayesinde kopyalanabilecek. Uzmanlar RCS teknolojisine geçiş ile beraber video ve resim paylaşımının mesajlarda daha fazla yer tutacağını belirtiyor.

Şu an için Windows 10 Insider programına kayıtlı olan kişiler tarafından buy özellik kullanılabiliyor. Önümüzdeki günlerde herkesin bu özellikten yararlanması bekleniyor. Your Phone ile gelen yeniliklerden yararlanmak için akıllı telefonun Android 7 ve üstü işletim sistemine sahip olmak gerekiyor. Bilgisayar tarafında ise Windows 10 Insider programına kayıtlı olmak lazım.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum