Yatırım yapmaya başla!

Hedeflerine Ulaşmak İsteyen Microsoft Yenilenebilir Enerji Yatırımlarına Ara Vermiyor!

Teknoloji devi Microsoft, güneş enerjisine yaptığı dev yatırımla gündeme oturdu. İşte yenilenebilir enerji hedeflerine ulaşmak için aralık vermeden çalışan şirket ve haberin detayları;
Hedeflerine Ulaşmak İsteyen Microsoft Yenilenebilir Enerji Yatırımlarına Ara Vermiyor!

Jeff Bezos’un Amazon’u tarafından geride bırakılsa da hala dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Microsoft, Virginia’da güneş enerjisine yaptığı dev yatırımla dikkatleri üzerine çekti.

Yatırımını Amerika Birleşik Devletleri’nde şimdiye kadar yapılan en büyük kurumsal güneş enerjisi alımı olarak niteleyen Microsoft’un duyurusu, şirketin Hindistan ve Singapur’daki enerji anlaşmalarından hemen sonra geldi.

Microsoft; Virginia’da Pleinmont I – II isimli iki yeni solar tesisin 315 megawattlık güneş enerjisi projesini satın aldı.

Microsoft; Virginia’da Pleinmont I - II Güneş Enerjisi Projesi Satın Aldı Utah merkezli yenilenebilir enerji şirketi sPower tarafından yürütülecek projenin; 2000 dönümlük bir araziyi kapsayacağı ve burada 750 binin üzerinde güneş paneli kullanılacağı belirtildi.

Şirketin duyurusunda ayrıca; söz konusu satın almanın şirketin hedeflerine ulaşması için önem taşıdığı ifade edildi. Çünkü Microsoft; birçok teknoloji şirketi gibi yenilenebilir enerji konusuna önem veriyor ve 2020 yılına kadar merkezlerinde % 60 yenilenebilir enerji kullanmayı planlıyor.

Şirket başkanı Brad Smith; konuyla ilgili açıklamasında bu projeyle birlikte Microsoft’un Virginia’da iki güneş enerjisi anlaşması imzalamış olduğunu gururla duyurdu.

Brad Smith Virgina Anlaşmasıyla Şirketin Ulaştığı Noktadan BahsettiBöylelikle Microsoft’un direkt olarak satın aldığı yenilebilir enerji kaynakları 1.2 gigawatta yükseldi. Virgina valisi Ralph Norman da Microsoft’un yayınladığı haberden memnun olduğunun üzerini çizerek şunları söyledi:

“Microsoft gibi şirketlerin temiz ve yenilenebilir enerji için Virginia güneş enerjisine yatırım yapması, ayrıca enerji endüstrisinde yeni iş kolları yaratması, bizi de projeleri bir an önce hayata geçirmeye teşvik ediyor.” 

Diğer taraftan; Microsoft’un bu duyurusunun Mart’ın başında yenilenebilir enerji için imzaladığı anlaşmaların hemen ardından geldiğini de belirtelim.

Microsoft Yenilenebilir Enerji için Singapur ev Hindistan'da Anlaşma İmzaladıNitekim teknoloji devi kısa süre önce Singapur’da 60 MW’lık bir güneş enerjisi projesi için 20 yıllık imza attığını açıklamış, hemen ardından Hindistan’da 3 MW’lık enerji projesini satın aldığını duyurmuştu.

İlaveten; Singapur’da Sunseap Group’la yapılan anlaşma dünyanın üçüncü, Asya’nınsa ilk yenilenebilir enerji anlaşması olmasından dolayı çok konuşulmuştu.

Tüm bunlara ek olarak; şirketin geçtiğimiz yıl General Electric’in İrlanda’da faaliyet gösteren bir rüzgar çiftliğinin enerjisini 15 yıllığına satın aldığını da duymuştuk. Kısacası; Microsoft yenilenebilir enerji hedeflerini karşılayana kadar yeni projelere imza atmaya devam edecek gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum