Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Yeni XBox Konsolunda Kullanıcılarına Özel Oyunlar Geliştirecek

Microsoft popüler konsolu Xbox için belirli aralıklar ile yeni oyunlar geliştireceğini açıkladı.
Microsoft Yeni XBox Konsolunda Kullanıcılarına Özel Oyunlar Geliştirecek

Oyun dünyasında konsol ürünlerinin büyük yeri olduğunu söyleyebiliriz. Sony’nin geliştiricisi olduğu PlayStation ve Microsoft’un Xbox konsolları arasında uzun yıllardır sıkı bir rekabet söz konusu. 2020 yılı her iki konsol geliştiricisi için yeni ürünlerini piyasaya sürdükleri bir sene olacak.

Sony’nin heyecanla beklenen PlayStation 5’i tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor. ABD’li teknoloji devi Microsoft ise yeni bir Xbox konsolu tanıtacak. Şirketler rekabette bir adım öne geçmek için kullanıcılarını kendisine çekecek farklı hamlelere dair planlar yapıyor.

Microsoft 2020 yılının sonlarına doğru Xbox Project Scarlett adını verdiği yeni oyun konsolunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket kullanıcıların PlayStation 5 yerine kendi konsol ürününü tercih etmesini istiyor. Bunun için de kullanıcıların kendisini ayrıcalıklı hissetmesini sağlayacak farklı oyunlar geliştirilecek. Xbox Oyun Stüdyoları Başkanı Matt Booty, piyasaya sürecekleri yeni konsola dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Xbox’a Sürekli Yeni Oyunlar Gelecek

Xbox’a Sürekli Yeni Oyunlar Gelecek

Microsoft Xbox konsolunun geliştiricisi olmakla beraber Minecraft, Age of Empires, Flight Simulator gibi pek çok popüler oyununda altına imzasını atmış bir firma. Teknoloji devi önümüzdeki yıl piyasaya sunacağı Xbox Project Scarlett konsolu için belirli aralıklar ile kendi platformuna özel oyunlar geliştirmeyi planlıyor. Xbox yöneticisi Matt Booty 3 – 4 ayda bir kullanıcılarına özel oyunlar geliştirmeyi düşündüklerini söyledi.

Bunu yaparken kaliteyi ön planda tutacaklarını söyleyen Booty, “2020’ye girerken gayet iyi hissediyoruz. Her üç veya dört ayda bir yeni bir oyun piyasaya sürmek gibi bir hedefimiz var” diye konuştu. Microsoft yöneticisi Xbox için oyun geliştiren üçüncü taraf şirketleri ilgilendiren açıklamalarda da bulundu.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan yetkili, “Üçüncü taraf takımımızın liderliğini yapan Sarah Bond ve ekibi, üçüncü parti ortaklarımızla beraber gün içerisinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Yalnızca bizim tarafımızdan yapılacak oyunlar ve hedeflerimiz hakkında konuşmaktan gurur duyduğumuz için birinci taraf konuşmalarımızı fazla duymuş olabilirsiniz. Kendi politikalarımıza odaklanıyor olmamız üçüncü taraf oyun geliştiriciler ile olan ilişkilerimizde bir değişiklik yaratmayacaktır” diye konuştu.

Mevcut Oyunlar Oynanabilecek

Mevcut Oyunlar Oynanabilecek

Microsoft’un önümüzdeki yıl piyasaya süreceği Xbox Project Scarlett ile ilgili en merak edilen konulardan birisi mevcut oyunların ne olacağı konusuydu. Şirket daha önce mevcut oyunların yeni konsolda oynanabileceğini açıklamıştı.

Bu konuyla ilgili benzer ifadelere yer veren Matt Booty, “Farklı bir işletim sistemi veya farklı bir grafik API’si kullanmıyoruz, değil mi? Sadece Xbox oyunu oynamaya çalışıyoruz. Dolayısıyla Xbox Scarlett’te eski oyunları oynayabilecek olmamızın içerik kitaplığına büyük bir avantaj yaratmasını umuyoruz” diyerek eski oyunların yeni konsolda çalışır durumda olacağını müjdelemiş oldu.

Booty çıkacak olan yeni konsol ile ilgili bir bilgi paylaşmaktan kaçındı. Ancak yapılacak olan tanıtımın daha önceki Xbox konsollarında olana göre çok daha büyük çaplı olacağını söyledi. 2020’de oyuncuların gözü Xbox Project Scarlett ve PlayStation 5 ürünlerinde olacak. Yeni konsollar ile beraber rekabetin nasıl şekilleneceğini izleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum