Yatırım yapmaya başla!

Microsoft’un Yeni Xbox Konsollarında Kullanıcı Dostu Depolama Özelliği Olacak

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarında yararlı bir depolama özelliği ortaya çıktı.
Microsoft’un Yeni Xbox Konsollarında Kullanıcı Dostu Depolama Özelliği Olacak

Oyuncular uzun zamandır Microsoft ve Sony’nin yeni nesil konsollarını heyecanla bekliyor. Geçtiğimiz günlerde PlayStation 5, Xbox Series X ve bütçe dostu olan Xbox Series S konsolları Sony ve Microsoft tarafından tanıtıldı. Kullanıcılara yeni nesil oyun deneyimi vadeden konsollar Kasım ayı içerisinde raflarda yerini almaya hazırlanıyor.

İki şirket arasında kıyasıya bir konsol rekabeti yaşanacağı belirtiliyor. Her iki konsol da birbirine yakın donanımsal özelliklere sahip olmakta. Geçtiğimiz günlerde Xbox Series X’in yükleme hızı ve depolama alanına dair dikkat çeken bilgiler paylaşılmıştı. Depolama alanına dair çıkan bilgi kullanıcıların keyfini kaçıracak türden oldu.

Xbox Series X, 1TB, Xbox Series S ise 500 GB dahili SSD depolama alanı ile kullanıcılara sunulacak. Ancak Xbox içerisinde yer alacak işletim sistemi nedeniyle kullanıcılara daha az bir alan kalacağı ortaya çıkmıştı. Ancak bu alanın daha elverişli kullanılmasını sağlayan bir özellik ortaya çıktı.

Xbox için Yararlı Depolama Özelliği

Xbox için Yararlı Depolama Özelliği

Yapılan çalışmada Xbox işletim sisteminin konsol içerisinde 200 GB’a yakın yer kaplayacağı ortaya çıkmıştı. Dolayısıyla kullanıcılara 802 GB yer kalacağı belirtiliyor. Xbox Series S’in 500 GB olduğunu düşünürsek kullanıcılara çok daha az yer kaldığını söyleyebiliriz. Günümüzde yeni nesil oyunlar 100 GB’ın üzerinde boyutlara sahip olmakta ve depolama birimleri kolayca dolmakta. İlerleyen yıllarda bu oyunların boyutunun daha da artacağını söyleyebilriz.

Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarında oyunların içerisindeki farklı modları kaldırarak depolama alanında avantaj elde edilebileceği ortaya çıktı. Xbox Program Yönetimi Direktörü Jason Ronald podcast yayınında bu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kullanıcıların depolama birimlerini yönetmesini kolaylaştırmak adına kullanıcı arayüzünde iyileştirmeler yaptıklarını belirten Ronald, “Bir oyunun tamamı yerine farklı bileşenlerini kaldırma yeteneği bunlardan başlıcası. Örneğin tek kişilik mod oynadığınızı ve ardından yalnızca çok oyunculu oyunlara odaklanmak istediğinizi varsayalım. Geliştiriciler bunu desteklemeyi seçtiyse, aslında tek kişilik modu kaldırabilirsiniz, böylece sahip olduğunuz mevcut depolama alanından en fazla faydayı elde edersiniz.” açıklamasında bulundu.

Buradan anlaşılacağı üzere kullanıcılar FPS türündeki oyunun single mod ya da multiplayer modlarını ayrı olarak silebilecek. Yani oynamak istenen mod yüklü kalıp diğer mod kaldırılabilecek. Bu da oyuncuların depolama alanını daha etkin kullanmalarını sağlayacak. Microsoft’un yeni nesil konsolları 10 Kasım’da piyasaya çıkacak. Xbox Series X 499 dolar, Xbox Series S ise 299 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Ülkemizde bu fiyatların sırasıyla

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum