Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Xbox Series X ile Oyunlar Yarıda Kalmayacak

Microsoft’un bu yıl tanıtmaya hazırlandığı Xbox Series X için oyuncu dostu bir özellik ortaya çıktı.
Microsoft Xbox Series X ile Oyunlar Yarıda Kalmayacak

Konsol ürünleri oyuncuların her dönem ilk tercihleri arasında yer alıyor. Bu pazarda Sony ve Microsoft’un kıyasıya rekabet ettiğini söyleyebiliriz. 2020 yılı ise her iki teknoloji devinin de yeni konsollarını tanıtacağı bir yıl olacak. Sony’nin PlayStation 5, Microsoft’un ise Xbox Series X modeli ile oyuncuların karşısına çıkması bekleniyor. Her iki konsol da resmi olarak tanıtılmadı ancak gelen haberler pek çok yeni özelliğin oyuncuları karşılayacağını işaret ediyor.

Teknik özellik olarak her iki konsolun da birbirine yakın performans sunacağı tahmin ediliyor. Tahminler kullanıcıların konsol seçiminde uygun fiyatın önemli rol oynayacağı yönünde. Bekleyişin sürdüğü şu günlerde Microsoft’un üzerinde çalıştığı Xbox Series X için yeni bir özellik ortaya çıktı.

Konsol oyuncuların en çok başını ağrıtan sorunların birisine çözüm getirecek. Şirket adına açıklama yapan Xbox programlama direktörü Larry Hyrb, konsol açıldığında yarıda kalan oyunlara devam edilebileceğini söyledi.

Yeni Xbox Modeline Dikkat Çeken Özellik

Yeni Xbox Modeline Dikkat Çeken Özellik

Teknoloji devi uzun zamandır tanıtmaya hazırlandığı Xbox Series X konsolu üzerinde hummalı bir çalışma yürütüyor. Yeni konsola sahip olan kullanıcılar oyunlarını kaydetmemiş olsalar bile cihazı yeniden başlattıklarınıda kaldığı yerden devam edebilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Microsoft yetkilisi Hyrb, “Sistem güncellemesi yaptığım için konsolu yeniden başlatmam gerekti ve başlattıktan sonra oyuna hemen geri döndüm. Yani oyun yeniden başlatmadan etkilenmedi, bu inanılmaz.” diye konuştu.

Quick Resume yani ‘Hızlı Devam Etme’ olarak tanımlanan bu özellik için kullandıkları teknoloji hakkında açıklama yapmaktan kaçınan Hyrb, bunun büyük bir yenilik olduğuna dikkat çekiyor. Mevut konsollarda kullanıcıların oyunlarına kaldıkları yerden devam etmesi için kayıt işlemi yapmaları gerekiyor. Xbox Series X ise bu gerekliliği ortadan kaldırıyor. Konsol adına bir başka açıklama ise Microsoft Program Yönetimi Direktörü Jason Ronald tarafından geldi.

Ronald, “Xbox Series X ile donanım hızlandırmalı ışın izlemenin kullanılmaya başlanmasıyla, daha gerçekçi bir aydınlatma, daha iyi yansımalar gibi yeni senaryolar elde edebiliyoruz. Hatta mekansal ses ve ışın izleme sesi gibi şeyler için bile kullanabiliyor.” açıklamasını yaptı. Bununla beraber ‘Audio Ray Tracing’ adı verilen bir özellik ile Xbox Series X’in kusursuz bir ses deneyimi sunacağı ifade ediliyor.

Xbox Series X ile İlgili Bilinenler

Xbox Series X ile İlgili Bilinenler

Xbox Series X ile ilgili bilinenlere gelecek olursak, konsol gücünü AMD Zen 2 mimarisi ile geliştirilmiş işlemciden alacak. Grafik tarafında ise Radeon RDNA mimarisi olacak konsol 8K çözünürlüğünde 120 fps görüntü deneyimi sunacak. Işın izleme desteğine de sahip olacak Xbox Series X, standart ayarlarda 4K 60 fps çözünürlüğe sahip olacak. NVMe SSD depolamaya sahip olacak Xbox Series X’in oyunların yüklenme süresini en aza indireceğini söyleyebiliriz.

Teknoloji devinin yeni konsolunu Mart ayında düzenlenecek olan Oyun Geliştiricileri Konferansı (GDC 2020) etkinliğinde tanıtması bekleniyor. Xbox Series X ile ilgili tüm merak edilenlerin aydınlığa kavuşacağı bu tanıtımda fiyat bilgisi de resmi olarak açıklanmış olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum