Paylaşım
in G+

Microsoft’un Oyun Konsolu Xbox’ın Geleceği E3 2019’da Belli Olacak


 

Microsoft, popüler oyun konsolu Xbox ile ilgili planlarını E3 2019 etkinliğinde açıklayacağını duyurmuştu.

Oyun konsolu dünyasında son yıllarda Xbox One ve PlayStation arasında kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. Nintendo Switch te bu rekabete ortak olmaya çalışsa da PlayStation’u rakiplerinden bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Oyun dünyasının geleceğinde konsolların nasıl şekilleneceği ise merak konusu. Bir yandan PlayStation 5 beklenirken, herkes Microsoft’un Xbox ile ilgili planlarını merak ediyor.

Sektörün gidişatına yön veren etkinliklerin başında ise önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan E3 2019 geliyor. Sony, bu yıl düzenlenecek olan E3 2019 etkinliğine katılmayacağını duyurmuştu. Microsoft ise yaptığı açıklama ile etkinlikte yerini alacağını duyurdu. Üstelik Xbox konsolu ile ilgili bizleri neler bekliyor bu etkinlikte görme şansı bulacağız.

Xbox’ın Geleceği Şekilleniyor

Xbox’ın Geleceği Şekilleniyor

Merakla beklenen etkinlikte Microsoft, Xbox’ın geleceğine dair önemli açıklamalarda bulunacağını duyurdu. Şirket tarafından paylaşılan rapora göre yeni konsolun fiyatı ve adına dair bir bilgilendirmeye yer verilmiyor. Ancak önümüzdeki yıl içerisinde konsol dünyasına Microsoft’tan iki yeni ürünün geleceği kesinleşmiş oldu.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen E3 2018’de şirket tarafından yeni oyun Halo Infinite duyurulmuştu. Bu oyun ile Xbox üzerinden canlı yayın yapabileceklerini duyuran Microsoft, yeni nesil konsollar için xCloud adı verilen bulut sistemi üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Bazı söylentilere göre yeni çıkacak Xbox konsollarının adı Anaconda ve Lockheart olacak. Ancak bu konuda resmi bir açıklama yapılmış değil.

Anaconda’da SSD olacağı tahmin edilirken, Lockheart’ın ise Project xCloud için disksiz bir tamamlayıcı olacağı iddia ediliyor. Şirket yeni açıklamalar yapmak için temkinli davranırken E3 2019 etkinliğini bekliyor. En büyük rakibi Sony’nin olmadığı etkinlikte tüm gözlerin Microsoft’un üzerinde olacağını söyleyebiliriz.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı