Yatırım yapmaya başla!

Microsoft, Xbox Game Pass’e Gelecek EA Play Oyunları için Verdiği Sözü Tutuyor

Microsoft, Xbox Game Pass platformuna EA Play oyunlarının geleceği tarihi açıkladı.
Microsoft, Xbox Game Pass’e Gelecek EA Play Oyunları için Verdiği Sözü Tutuyor

Video oyun sektörü yapılan yatırımlar ile beraber daha büyük bir endüstri haline geliyor. Yatırım yapan başlıca şirketler arasında ise Microsoft’un geldiğini söyleyebiliriz. Hem Xbox konsolları hem de geliştirdiği oyunlar ile adından söz ettiren şirket yaptığı büyük yatırımlarla da dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde Xbox Series konsolunu tanıtan Microsoft, oyun devi Bethesda’yı da satın almıştı. Şirket bu yatırım için 7.5 milyar doları gözden çıkarmış durumda.

Microsoft yetkililerinden yapılan açıklamalar Bethesda benzeri yatırımların devam edeceği yönünde. Kısa zaman önce Microsoft’un bir diğer ses getiren anlaşması ise EA ile olmuştu. Yapılan anlaşma kapsamında EA Play’de bulunan oyunlar Xbox Game Pass platformunda yerini alacak. Microsoft bu birleşmenin gerçekleşeceği tarihi açıkladı.

EA Play, 10 Kasım’da Xbox’a Geliyor

EA Play, 10 Kasım’da Xbox’a Geliyor

Microsoft’un konsol kullanıcılarına yüzlerce oyunu uygun bir fiyat ile oynamasına imkan sağlayan Xbox Game Pass platformu önemli bir gelişmeye sahne olacak. Yapılan anlaşma kapsamında EA Play oyunları da bu platformdaki kullanıcılar ile buluşacak. Microsoft, EA Play’in Xbox Game Pass’e geleceği tarihi 10 Kasım olarak açıkladı. Anlaşma ile beraber FIFA, Need For Speed ve Battlefield gibi efsane seriler Xbox Game Pass aboneleri ile buluşacak.

Microsoft bu oyunlar için kullanıcılardan ek bir ücret talep etmeyeceğini belirtiyor. EA Play’in geliş tarihinin Xbox Series X ve Xbox Series S konsolları ile aynı tarihte kullanıma sunulacağı anlaşılıyor. Dolayısıyla mevcut konsol kullanıcılarının bir süre daha beklemesi gerekecek. Xbox Game Pass platformu PC kullanıcıları için de sunuluyor. Bu kişilerin EA Play oyunlarını bir süre daha bekleyeceği açıklandı.

Oyunların PC’ye gelmesinin Aralık ayını bulacağı tahmin ediliyor. Her iki platforma abone olan kişiler için Microsoft, EA Play aboneliğini iptal edecek. Şirket bu işlemi iki platform arasında yuvarlama yöntemiyle yapacak ve kullanıcıların iki servise birden ücret ödemesi gerekmeyecek. Bethesda’nın da Microsoft bünyesine katılması ile beraber Xbox Game Pass’ın çok daha büyük bir mecra haline geleceğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum