Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Microsoft’tan Windows Phone Kullanıcılarına Android ya da iOS’u Seçin Çağrısı!

Microsoft geçtiğimiz yıllarda kullanıma sunduğu Windows Phone işletim sistemini tamamen sonlandırması sonrası kullanıcılarına iOs ya da Android’i seçin çağrısı yaptı.
Microsoft’tan Windows Phone Kullanıcılarına Android ya da iOS’u Seçin Çağrısı!

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz yıllarda iOS ve Android’in karşısına Windows Phone ile rakip olarak çıkmıştı. Ancak şirket mecrada rakipleri kadar etkin olamadı. 2015 yılının sonlarına doğru kullanıma sunulan işletim sistemi, kullanıcı tarafından olumlu ve olumsuz çok sayıda geri dönüş almıştı.

Microsoft son olarak Windows Phone kullanıcılarına ilginç bir çağrı yaptı. Geliştirmiş olduğu işletim sistemine verdiği desteği sonlandıracağını açıklayan Microsoft, kullanıcılara iOS ya da Android işletim sistemine sahip bir cihaz almalarını önerdi.

Microsoft’tan Kullanıcılara İlginç Çağrı

Microsoft’tan Kullanıcılara İlginç Çağrı

Microsoft, geliştirmiş olduğu Windows Phone işletim sistemi için genel desteği vereceğini duyurdu. SSS sayfasında Windows 10 Mobile desteğinin sonu adıyla açılan yazıda kullanıcıların sorularına cevap veren Microsoft, verdiği ilginç öneriler ile dikkatleri üzerine çekti.

Windows Phone kullanıcılarına ne yapacakları konusunda akıl veren Microsoft, Android ya da iOS desteğine sahip başka bir aygıta geçmelerini önerdi. Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre 10 Aralık 2019 tarihinden itibaren Windows 10 cihazlara verilen destek tamamen sonlandırılmış olacak. Hatta bazı cihazların desteğinin 11 Haziran tarihinde kesilmesi bekleniyor.

Kullanıcılarına kötü haberi veren Microsoft, destek kesilmeden önce elle yedekleme yapmaları gerektiğini tavsiye ediyor. Şirketin Windows Phone cihazlarından kestiği destekler arasında şunlar yer alıyor. Güvenlik güncellemeleri, güvenlik ile ilgili olmayan düzeltmeler, ücretsiz destek seçenekleri gibi pek çok temel desteklemeler artık Windows Phone cihazlara Microsoft tarafından verilmeyecek.

Şirket ayrıca 3. parti uygulamalara verdiği güvenlik desteğini de sonlandırıyor. Dolayısıyla 10 Aralık 2019 tarihinden itibaren Windows Phone işletim sistemini kullanmak güvenlik tehlikesi arz ediyor olacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum