Yatırım yapmaya başla!

Microsoft, Windows 7 Kullanıcılarına Yükseltme Yapmaları için Kalıcı Bildirimler Göndermeye Başladı

Microsoft eski işletim sistemi Windows 7 kullanıcılarını Windows 10’a geçmeleri için kaldırılamayan bildirimler göndermeye başladı.
Microsoft, Windows 7 Kullanıcılarına Yükseltme Yapmaları için Kalıcı Bildirimler Göndermeye Başladı

Dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden Microsoft, Windows işletim sisteminin geliştiricisi olarak milyonlarca kullanıcıya ürün ve yazılım desteği sağlıyor. Şirket geçtiğimiz 2015 yılında Windows 10 işletim sistemini sunmaya başladı ve belirli aralıklarla güncellemeye devam ediyor.

Aradan dört yıl geçmesine rağmen halen çok sayıda Windows 7 kullanıcısı mevcut. Microsoft bir süredir kullanıcıların Windows 10’a geçmeleri için her yolu deniyor. Bilindiği üzere şirket Windows 7’ye verdiği güncelleme desteğini vermeye hazırlanıyor. 14 Ocak 2020 tarihinden itibaren Windows 7, Microsoft tarafından güncelleme alamayacak. Bu da işletim sisteminin her türlü siber saldırıya açık olması anlamına geliyor.

Yazılım devi kullanıcıların Windows 10’a geçmesi için yeni bildirimler göndermeye başladı. 15 Ekim tarihinden itibaren dağıtılan güncelleme ile Windows 7 kullanıcılarına yükseltme yapmaları yönünde kalıcı bildirimler gönderiliyor.

Microsoft Windows 10’a Davet Ediyor

Microsoft Windows 10’a Davet Ediyor

Günümüzde Windows 10 işletim sistemi belirli aralıklarla aldığı güncellemeler ile yepyeni özellikler kazanıyor. Microsoft’un yaptığı tüm geliştirmelere rağmen halen çok sayıda kullanıcının Windows 7 ile devam ettiği biliniyor. Yayınlanan son “KB4493132” kodlu güncelleme ile kullanıcılara Windows 10’a geçmeleri tavsiye ediliyor. Gönderilen bildirim kullanıcılar tarafından kaldırılamıyor.

Sabit bildirimleri kaldırmak için yapılacak tek seçenek yüklenmiş olan son güncellemeyi kaldırmak oluyor. Microsoft açıklamasında herhangi bir altyapı dahilinde olan ve sınırlı bir etki alanında olan Windows 7 sistemlerinin bu güncellemeyi almayacağını belirtiyor.

Windows 7 Savunmasız Hale Gelecek

Windows 7 Savunmasız Hale Gelecek

Günümüzde siber saldırı yöntemleri sürekli değişkenlik gösteriyor ve işletim sistemlerinin de bu çizgide güncellenmesi gerekiyor. Microsoft mevcut işletim sistemi Windows 10 için yayınladığı güncellemeler ile bu korumayı sağlamaya devam ediyor. Ancak 2020 yılından itibaren Windows 7 için böyle bir durum söz konusu olmayacak.

Microsoft geçmiş yıllarda Windows XP için de benzer bir taktik uygulamış ve kullanıcılarını bir üst sürüme geçmeleri yönünde teşvik etmişti. Son verilere göre Eylül ayı itibariyle 500 milyona yakın kişisel bilgisayarda Windows 7 işletim sisteminin yüklü olduğu belirtiliyor. Şirket bu sayıyı aşağı çekmek için her yolu deniyor. Yazılım devi kullanıcıların güvenli hizmet almaları için gerekli duyuruları yapmaya devam edecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum