Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Windows 7 Kullanıcılarına Kendi Ürettiği Surface Bilgisayarları Tavsiye Etti

Microsoft tarafından artık destek alamayacak Windows 7 kullanıcılarına yeni bir öneri yapıldı.
Microsoft Windows 7 Kullanıcılarına Kendi Ürettiği Surface Bilgisayarları Tavsiye Etti

ABD merkezli yazılım şirketi Microsoft, başta Windows işletim sistemi olmak üzere pek çok ürün ve servise sahip. Bugün itibariyle şirketin revaçtaki işletim sistemi Windows 10 olmaya devam ediyor. Microsoft bu sistem için sürekli yeni güncellemeler ve özellikler yayınlamaya devam ediyor.

Windows tarihinde en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi ise Windows 7 olmakta. Bugün halen hatırı sayılır bir kitlenin bu işletim sistemini kullanmaya devam ettiği biliniyor. Microsoft ise uzun zamandır Windows 7’ye vermekte olduğu güncelleme desteğini keseceğine dair duyurular yapıyordu.

Beklenen gün geldi ve yarın itibariyle Windows 7 işletim sistemi artık Microsoft tarafından güvenlik güncellemelerini almayacak. Ancak kurumsal olan hesaplar ücret ödemeleri durumunda bir süre daha yazılım desteğinden yararlanabilecek. Bugün itibariyle elde edilen verilere göre Windows 7’yi dünya genelinde 200 milyon kişinin kullandığı tahmin ediliyor. Yazılım devi bu kullanıcılara ilginç bir öneride bulundu.

Microsoft Kendi Bilgisayarını Tavsiye Ediyor

Microsoft Kendi Bilgisayarını Tavsiye Ediyor

14 Ocak 2020 itibariyle Windows 7’ye vermiş olduğu desteği kesecek olan Microsoft, milyonlarca kullanıcısına yeni bir tavsiyede bulundu. Şirket kullanıcılara yeni bir bilgisayar almalarını ve tercihlerini kendi ürettiği Surface serisinden yana kullanmalarını söyledi. Resmi sitede yayınlanan blog yazısında kullanıcıların mevcut bilgisayarlarını Windows 10’a yükseltmek yerine yeni bir bilgisayar almalarının daha doğru olacağı belirtiliyor.

Yapılan açıklamada “Windows 7 kullanıcılarının çoğu için, Windows 10 Pro’lu yeni bir cihaza geçilmesini öneriyoruz. Surface cihazları daha hızlı, daha hafif, daha güçlü ve daha güvenlidir. Ortalama fiyatı sekiz yıl önceki ortalama bir bilgisayardan önemli ölçüde daha düşüktür.” ifadeleri yer aldı. Açıklamada ayrıca bazı donanımlara ait sürücülerin Windows 10’a geçişte sıkıntı yaratabileceğinin altı çiziliyor. Geçmişte pek çok kullanıcının Windows 7’ten Windows 10’a geçiş sırasında benzer sıkıntıları yaşadığı biliniyor.

Windows 7 ile Bir Dönem Kapanıyor

Windows 7 ile Bir Dönem Kapanıyor

Araştırmalar dünya çapında 1.2 milyar Windows işletim sistemi kullanıcısı olduğunu ortaya koyuyor. Bu kitlenin 1 milyara yakını Windows 10’a geçmiş durumda. Kalan 200 milyon kişinin ise halen Windows 7 ile devam ettiği belirtiliyor. İşletim sistemi ilk çıktığı dönem kullanıcılardan büyük beğeni toplamıştı.

Öyle ki Windows 7’nin aldığı olumlu geri dönüş dah sonraki sürümler olan Windows Vista ve Windows 8’e ilginin yeteri kadar fazla olmamasına zemin hazırlamıştı. Uzmanlar pek çok kullanıcının yeni bilgisayar almak yerine tercihini akıllı telefon almaktan yana kullanacağını tahmin ediyor. Microsoft ise önümüzdeki süreçte Windows 10 işletim sistemini yeni özellikler ile güncellemeye devam edecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum