Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Windows 7’den Kestiği Desteği Tam Ekran Gösterecek

Yazılım devi desteğini kesmeye hazırlandığı Windows 7 için kullanıcıları uyarmaya devam ediyor.
Microsoft Windows 7’den Kestiği Desteği Tam Ekran Gösterecek

Masaüstü ve dizüstü bilgisayar dünyasının açık ara en çok kullanılan işletim sistemi olarak Windows sürümlerini gösterebiliriz. Geçmiş yıllardan bu yana belirli aralıklar ile Microsoft tarafından geliştirilen işletim sistemi milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Bugün itibariyle en yeni işletim sistemi olarak Windows 10 kullanıcılara sunuluyor. Microsoft 2015 yılında ilk olarak piyasaya sürdüğü işletim sistemini o günden bu yana sürekli güncelliyor ve yeni özellikler geliştiriyor.

Buna rağmen yakın zaman öncesine kadar Windows 7 kullanıcısı sayısı halen daha fazlaydı. Şirket sürekli kullanıcılarını Windows 10’a geçmeleri yönünde bildirimler gönderiyor ve uyarılar yapıyor. Bilindiği üzere Windows 7’ye Microsoft tarafından verilen güncelleme desteği 14 Ocak 2020 tarihinde kesilecek.

Bu tarihten itibaren işletim sistemi bir daha güncelleme almayacak ve güvenlik anlamında tehditlere açık duruma gelecek. Microsoft bunu vurgulamak adına önümüzdeki günlerde bildirimleri tam ekran olarak göndermeye hazırlanıyor.

Windows 7’de Bildirimler Tam Ekran Oluyor

Windows 7’de Bildirimler Tam Ekran Oluyor

Microsoft’un fişini çekmeye hazırlandığı Windows 7 için kullanıcılarını uyarmaya devam ediyor. Güncelleme desteğinin biteceği tarih yaklaştıkça bildirimlerin oranı da artıyor. Son olarak yapılan açıklama ile Windows 7 kullanıcılarına desteğin kesileceğine dair gönderilecek bildirimler tam ekran olacak. Gönderilecek olan tam ekran bildirimde kullanıcılara ayrıntılı bilgilendirme yapılacak ve Windows 7’nin bundan sonraki muhtemel risklerinden bahsedilecek.

Windows 7 Service Pack 1 kullanan kişilerin ilerleyen dönemde hangi risklerle karşılaştıkları Microsoft tarafından bildirilecek. Şirket açıklamasında tam ekran bildirimlerin Windows 7’nin Starter, Home Basic, Home Premium, Professional ve en üst sürüm olan Ultimate kullanıcılarına gönderileceğini belirtti. Ancak Windows 7 Pro kullanıcıları için Microsoft ücretli olarak 2023 yılına kadar güncelleme desteği vermeye devam edecek. Gönderilecek olan tam ekran bildirimler ESU hizmetine kayıt olan kişiler tarafından görüntülenmeyecek.

Microsoft’un bu hizmetinden tüm kullanıcıların yararlanması mümkün olmayacak. Şirket sadece kurumsal müşteriler için ESU hizmetini ücretli olarak sunacağını belirtiyor. Üstelik bu hizmetin tutarının da yüksek olacağı biliniyor. Tam ekranlı bildirim 14 Ocak 2020 tarihinden itibaren kullanıcılara gösterilecek ve uyarıda “Windows 7 PC’niz artık destek dışında” mesajına yer verilecek. Şirket ayrıca yaptığı son açıklama ile akıllı telefonlar için geliştirmiş olduğu Windows 10 Mobile’ın da güncelleme desteğini keseceğini duyurdu. 

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum