Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Fişini Çekmeye Hazırlandığı Windows 7 için İşletmelere Verdiği Desteği Uzatıyor

Microsoft’un 2020 yılından itibaren Windows 7’ye verdiği güncelleme desteğini keseceği biliniyor. Ancak şirket işletmeler için bu süreyi bir yıl daha uzatma kararı aldı.
Microsoft Fişini Çekmeye Hazırlandığı Windows 7 için İşletmelere Verdiği Desteği Uzatıyor

Windows işletim sistemlerinin geliştiricisi olan Microsoft, geçmiş yıllardan bu yana dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Bilindiği üzere yazılım devi son olarak Windows 10 işletim sistemini kullanıma sundu ve yayınladığı güncellemeler ile sürekli geliştirmeye devam ediyor. Windows 10 ilk olarak 2015’in Temmuz ayında piyasaya sunuldu ancak halen bilgisayarlarında Windows 7 kullanan çok fazla kullanıcı olduğu biliniyor.

Şirket yaptığı açıklamalar ile bu kullanıcılarını sürekli Windows 10’a geçmeleri konusunda uyarıyor. Bilindiği üzere Microsoft daha önce yaptığı açıklamasında Windows 7’ye vermekte olduğu güncelleme desteğini 2020 yılında keseceğini duyurmuştu. 14 Ocak 2020 tarihinde yazılım devinin Windows 7’ye desteği tamamen keseceği biliniyor.

Bu tarih sonrası işletim sistemi tüm siber saldırılara karşı açık hale gelecek. Ancak çok sayıda bilgisayarda halen Windows 7 olması Microsoft’un yeni bir karar almasına neden oldu. İşletmelerde Windows 7 kullananlar için 1 yıl daha ücretsiz güncelleme verileceği açıklandı.

Windows 7 İşletme Hesapları için Güncelleme Gelişmesi

Windows 7 İşletme Hesapları için Güncelleme Gelişmesi

Microsoft, Windows 7 için vermekte olduğu güvenlik ve güncelleme desteğini önümüzdeki yıldan itibaren ücretsiz olarak vermeyi kesiyor. Ancak bu sürüme güncellemeleri almak isteyen kullanıcılar ücretli olacak Microsoft’tan destek alabilecekler. Alınan son karar bu yöndeydi ancak Windows 7’yi kullanan çok fazla kullanıcı olması yazılım devinin süreyi uzatmasına neden oldu.

Microsoft konuyla ilgili açıklamasında Windows 7 için işletmeler için ücretsiz güncelleme desteğini 1 sene daha vereceğini ifade etti. Ancak bu güncellemeleri alacak olan kullanıcılar için Microsoft bazı gereksinimler talep ediyor.

Güncellemeleri alacak kullanıcıların Windows 10 E5, Windows 365 E5 ya da Microsoft 365 E5 Security abonelikleri olması gerekiyor. Bu kullanıcılar Windows 7 güncellemelerini 1 yıl daha ücretsiz olarak alma şansına sahip olacak. Promosyondan yararlanmak için belirtilen aboneliklerden herhangi birine sahip olmak yeterli.

Windows 7 Ücretli Olarak Güncellenecek

Windows 7 Ücretli Olarak Güncellenecek

Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre 2020’den itibaren isteyen kişiler yine güncelleme almaya devam edebilecek. Ancak bu güncellemelerin alınması ücretli olacak. Yazılım devinin talep ettiği aboneliklere sahip olmayan Windows 7 kullanıcıları her bilgisayar için yıllık 25 dolar ödeyerek güncellemeleri alabilecekler. Şirketin son işletim sistemi Windows 10 ilk çıktığı günden bu yana sürekli güncellenmeye devam ediyor.

Halen eski işletim sistemlerinde kalanlar için güncelleme desteği olsa da Windows 10’a geçiş yapmak en mantıklı seçim olarak görünüyor. Yakın zamanda yayınlanacak yeni güncelleme paketleri ile Windows 10’a pek çok yeni özelliğin gelmesi bekleniyor. Windows 7’ye alınacak olan güncellemeler sadece güvenlik destekli olmakta.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum