Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Windows 7’yi Güncel Olarak Kullanmak için Para İsteyecek

Yazılım devi Microsoft, halen kullanımı çok yaygın olan Windows 7’den güncelleme desteği almak isteyen kullanıcılardan ücret talep edeceğini açıkladı.
Microsoft Windows 7’yi Güncel Olarak Kullanmak için Para İsteyecek

Teknoloji ve yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz günlerde 2020 senesinden itibaren Windows 7’ye destek vermeyi sonlandıracağını duyurmuştu. Microsoft’un elde ettiği verilere göre dünya genelinde işletim sistemi kullanıcılarının halen büyük bölümü Windows 7 kullanıyor. Şirketin zorunlu olarak Windows 10 güncellemesi sunmasını güvenli bulmayan kullanıcılar, Windows 7 ile devam etmeyi daha doğru buluyorlar.

Microsoft ise sürekli geliştirmekle meşgul olduğu son işletim sistemi Windows 10’un daha fazla kullanılmasını istiyor. Öyle görünüyor ki şirket Windows 10 kullanımını artırmak için çeşitli yaptırımlara kalkışacak. 2020 yılından sonra kullanıcılar belirli bir ücret ödeyerek Windows 7’yi kullanabilecekler.

Windows 7 Güncelleştirmeleri Ücretli Oluyor

Windows 7 Güncelleştirmeleri Ücretli Oluyor

Windows 7 kullanıcılarının ısrarla aynı işletim sisteminde kalmak istemesi akıllara Windows XP’de kalmakta direten kullanıcıları getiriyor. Şirket oldukça eski Windows XP’ye 2014 yılına kadar güncelleme desteği vermişti. 2009 yılında piyasaya sürülen Windows 7’ye olan desteğin 2020 yılında kesilecek olması 10 yıldan fazla yazılım desteği verileceğini ortaya koydu.

Şirket 2020 yılından sonra Windows 7’ye devam etmek isteyen kullanıcılardan güvenlik yamalarına ulaşmaları için ücret talep edecek. Yayınlanacak güncellemelerde yeni özelliklerden ziyade güvenlik paketleri yer alacak. Bu sayede iyice eskiyecek Windows 7’yi kullanan kullanıcıların kötü amaçlı yazılımlardan etkilenmesi engellenmiş olacak. Windows 7 kullanıcıları 2023 yılına kadar ücret ödeyerek yayınlanacak güncellemelerden ve yamalardan yararlanabilecekler.

Microsoft Kullanıcıları Windows 10’a Teşvik Edecek

Microsoft Kullanıcıları Windows 10’a Teşvik Edecek

Microsoft’un duyurduğu yeni sistem sayesinde özellikle çok fazla makineye sahip işletmeler fark ücret ödemek durumunda kalacaklar. Bu sayede kullanıcıların zaman içerisinde Windows 10’a geçmek zorunda kalacağı düşünülüyor. Microsoft’un ayrıca XP kullanan işletmeler için özel destek sözleşmeleri teklif ettiği belirtiliyor.

Microsoft kullanıcıları Windows 10’a teşvik etmek için uğraşırken bir yandan da işletim sistemi için yayınlanan güncellemelere büyük önem veriyor. Yetkililer mevcut güncelleştirmelerin yayınlandığı tarihten itibaren 30 aylık bir desteğe sahip olacağını garanti ediyor. Her geçen gün Windows 10’u hızla geliştiren yazılım devinin yıl içerisinde iki büyük güncelleme yayınlamaya devam edeceği belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum