Yatırım yapmaya başla!

Microsoft, Windows 10 için Yeni Özellik Geliştirmeye Ara Veriyor

Microsoft, koronavirus pandemisi nedeniyle Windows 10 için bir süre sadece güvenlik güncellemeleri yayınlayacak.
Microsoft, Windows 10 için Yeni Özellik Geliştirmeye Ara Veriyor

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Microsoft, Windows işletim sistemi aracılığı ile milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. 2015 yılında ilk olarak piyasaya sürülen ve o dönemden bu yana sürekli geliştirilen işletim sisteminin büyük bir değişim geçirdiğini söyleyebiliriz. Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü şirketlerin büyük bölümünü olduğu gibi Microsoft’u da etkiliyor. Salgının ABD’de yaygınlaşması ile beraber şirketin çalışanları bir süredir faaliyetlerini evlerinden yürütüyor.

Bu durum ister istemez Windows 10’un geliştirme takviminde aksamalara neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde bir diğer teknoloji şirketi Google, popüler tarayıcısı Chrome için önemli bir karara imza atmıştı. Google’dan yapılan açıklama ile Chrome tarayıcısı için bir süre için yeni özellik geliştirilmeyecek ve sadece güvenlik güncellemeleri yayınlanacağı belirtilmişti. Benzer bir karar Google’ın ardından Microsoft tarafından da alınmış oldu. Yazılım devi Windows 10 için almış olduğu geçici kararı açıkladı.

Windows 10 için Güncelleme Açıklaması

Windows 10 için Güncelleme Açıklaması

Corona virüsünün yaygınlaştığı şu günlerde insanların büyük bölümü evlerine kapanmış durumda. Bilgisayar kullanımının da artış gösterdiği şu günlerde Microsoft kullanıcılarının güvenliğini ön plana yerleştiriyor. Şirketten yapılan açıklama ile pandemi sürdüğü sürece Windows 10 için yeni bir özellik geliştirilmeyeceği belirtildi. Şirket bunun yerine işletim sistemi için güvenlik güncellemelerini yayınlamaya devam edecek. Bu da belirlenen güncelleme takviminin ertelenmesine neden olacak.

Microsoft her ayın 3 ve 4. haftasında Windows 10 için yeni güncellemeler yayınlıyor. C ve D olarak adlandırılan bu güncellemeler güvenlik harici ve yeni özelliklerin olduğu iyileştirmeleri içeriyor. Ancak şirketten gelen açıklama geçici bir süreliğine bu iyileştirmelere ara verildiğini ortaya koyuyor. Microsoft’un geliştirici ekibi bu sayede güvenlik güncellemelerine daha fazla odaklanma imkanı bulacak. Halihazırda daha önce yayınlanan güncellemelerde pek çok sorun ortaya çıktığı biliniyor.

Bu süreçte benzer durumların ortaya çıkmasının da önüne geçilmiş olacak. Microsoft’un güvenlik adı altında yayınladığı güncellemeler B olarak adlandırılıyor. Bu güncelleme her ayın ikinci haftasında Salı günü içerisinde kullanıcılara dağıtılıyor. Uzmanlar Microsoft’un bu hamlesinin yerinde olduğunu değerlendiriyor. Çalışanların evde olması nedeniyle hataların düzeltilme süreci daha zor bir hal alıyor. Bu geçici dönem içerisinde güvenlik güncellemeleri ile kullanıcılara en stabil deneyimin sunulması amaçlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum