Yatırım yapmaya başla!

Microsoft, Windows 10 için Opsiyonel Güncellemeleri Durdurma Kararı Aldı

Microsoft, Windows 10’un isteğe bağlı güncellemelerini askıya aldığını açıkladı.
Microsoft, Windows 10 için Opsiyonel Güncellemeleri Durdurma Kararı Aldı

ABD’li yazılım devi Microsoft, Windows işletim sistemleri ile uzun yıllardır milyonlarca kişiye destek sağlıyor. Son olarak 2015 yılında piyasaya sürülen Windows 10 ise o yıldan bu yana yeni özellikler ile donatılmaya devam ediyor. Şirket belirli zaman aralıkları ile sürekli yeni güncellemeler yayınlıyor. Bu güncellemeler ile hem güvenlik hem de kullanıma yönelik iyileştirmeler yapılıyor. Tabi bu güncellemeler sonrası çoğu zaman bazı hataların yaşandığı biliniyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde Windows 10’un oyun modunun performans sorunu yaşadığı iddia edilmişti. Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü, Microsoft’un işletim sisteminin güncelleme takviminde değişiklikler yapmasına neden oldu. Şirket işletim sisteminin daha stabil ve güvenilir olması için isteğe bağlı güncellemelerin bir süreliğine askıya alındığını açıkladı.

Microsoft’tan Güncelleme Kararı

Microsoft’tan Güncelleme Kararı

Bilindiği üzere Windows 10 için sık aralıklarla yeni güncellemeler yayınlanıyor. Bu güncellemeler iki kategoride kullanıcılara sunuluyor. Yayınlanan güncellemelerin bir bölümü zorunlu olarak kullanıcılara gönderiliyor. Pek çok güncelleme ise isteğe bağlı oluyor ve Windows 10’un güncelleme arayüzünden kullanıcılar kendi istekleri doğrultusunda bu güncellemeleri yüklüyor.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada Corona virüsünün olumsuz etkisi nedeniyle opsiyonel güncellemelerin geçici bir süreliğine askıya alındığı belirtildi. Şirket bu karara almasında sebep olarak işletim sisteminin daha güvenilir ve stabil olmasını gösteriyor. İsteğe bağlı güncellemeler her ayın üçüncü ya da dördüncü haftasında kullanıcılara sunuluyor. Son dönemde pek çok kişi isteğe bağlı yayınlanan bu güncellemelerin bazı hatalara neden olduğunu belirtiyordu.

Microsoft’un almış olduğu bu karar bazı kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılandı. Özellikle evden çalışma döneminin ağırlık kazandığı şu günlerde işletim sisteminin gelen güncellemelerden olumsuz etkilenmesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Alınan karar ile 1809, 1903 ve 1909 sürümleri başta olmak üzere tüm Windows 10 sürümleri artık isteğe bağlı güncelleme almayacak. Şirketin bu kararını ne zaman sonlandıracağı ise şu an için bilinmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum