Yatırım yapmaya başla!

Windows 10 Ekim Güncellemesi Microsoft Tarafından Durduruldu!

Microsoft’un geçtiğimiz günlerde kullanıma sunduğu Windows 10’un Ekim güncellemesi, ani bir karar ile durduruldu.
Windows 10 Ekim Güncellemesi Microsoft Tarafından Durduruldu!

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Microsoft, uzun zamandır Windows 10 için beklenen Ekim güncellemesini yayınlamıştı. Güncelleme ile işletim sistemine pek çok yeni özellik getirilmiş ve kullanıcılar tarafından beğeni ile karşılanmıştı. Ancak bir kısım kullanıcı Windows 10’un Ekim güncellemesinde çeşitli hataların olduğundan bahsediyordu.

İnternette hızla yayılan söylentiler sonrası, yeni Windows güncellemesinin kullanıcıların kişisel verilerine zarar verdiği konuşuluyordu. Ancak söylentiler kısa sürede büyüdü ve güncellemeyi yükleyen pek çok kullanıcı, bu durumdan etkilendiğini ifade etmeye başladı. Hal böyleyken Microsoft konuyla ilgili soru işaretlerini giderecek bir açıklama yaptı.

Microsoft: Ekim Güncellemesi Durduruldu

Microsoft: Ekim Güncellemesi Durduruldu

Güncellemeyi indiren kişilerin yaşadığı sorunların sıkça dillendirilmesi ile birlikte Microsoft, konuyla ilgili bir duyuru yayınladı. Yayınlanan duyuruda güncellemenin an itibari ile dağıtımının durdurulduğuna yer verildi. Şirketten yapılan duyuru şu şekilde:

“Kullanıcılar tarafından, kişisel dosyalarınızı ve belgelerinizi sildiği ortaya çıkartılan, ve yaşanan olayların neticesinde, şimdilik Windows 10 Ekim 2018, 1809 numaralı sürümün dağıtımını durdurmuş bulunmaktayız.”

Hala Çeşitli Yollarla Güncellemeyi Yükleyenler Mevcut

Hala Çeşitli Yollarla Güncellemeyi Yükleyenler Mevcut

Microsoft’un konu ile ilgili yaptığı açıklamaya rağmen halen bazı Reddit kullanıcılarının yeni Ekim sürümünü indirmek için çeşitli yollar bulduğu belirtiliyor. Yani halen Windows 10’un Ekim sürümünü yüklemek isteyen kullanıcılar için tüm kapılar kapanmış değil. Ancak yüklemeyi yapan kullanıcıların verilerini yedeklemesinde yarar var.

Microsoft bu tarz bir sorunu ilk defa yaşamıyor. Geçtiğimiz yıl yine yayınlanan bir Windows 10 güncellemesinde benzer bir soruna rastlanmıştı. Şu an için dağıtımı durdurulan son güncellemenin, var olan hataların düzeltilmesi ile önümüzdeki günlerde tekrardan kullanıma sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum