Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Windows 10 için Beklenen Ekim Güncellemesini Yayınladı

Yazılım devi Microsoft, amiral gemisi işletim sistemi Windows 10 için uzun zamandır beklenen büyük Ekim ayı güncellemesini kullanıma sundu.
Microsoft Windows 10 için Beklenen Ekim Güncellemesini Yayınladı

Teknoloji ve yazılım devi Microsoft, uzun zamandır kullanıma sunmuş olduğu Windows 10’u geliştirmek için güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Daha fazla kullanıcıyı Windows 10 bünyesine katmak isteyen şirket, son sürüm işletim sistemine birbirinden yeni özellikler katmak için çalışıyor. Kullanıcılar uzun zamandır Ekim ayı içerisinde yayınlanacak büyük güncelleme paketini bekliyordu.

Geçtiğimiz gün düzenlenen etkinliğin ardından, Microsoft tarafından Ekim güncellemesi de yayınlanmış oldu.Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi adı ile yayınlanan yeni sürümde, kullanıcılar için pek çok yeniliğin sunulduğu görülüyor. Güncelleme paketinde öncelikle, geçmiş sürümlerde yer alan pek çok güvenlik açığının ortadan kaldırıldığı açıklandı.

You Phone Uygulaması Dikkat Çekiyor

You Phone Uygulaması Dikkat Çekiyor

Yeni yayınlanan Ekim güncellemesinde dikkat çeken özelliklerin başında Your Phone uygulaması geliyor. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve kullanıma sunulan uygulama Ekim güncellemesi ile çok daha kullanışlı hale getirildi. Your Phone uygulaması ile Android kullanıcıları, cihazlarını doğrudan Windows bilgisayarlarına yansıtma imkanı buluyorlar.

Uygulama ile telefonunuzu yansıtmak ile kalmıyor, bilgisayar üzerinden telefondaki mesajlara ve bildirimlere de erişmek mümkün oluyor. Özetlemek gerekirse akıllı telefonunuzu Windows 10 işletim sistemi üzerinden tam anlamı ile kontrol etme imkanı bulacaksınız.

Beklenen Karanlık Mod Nihayet Sunuldu

Beklenen Karanlık Mod Nihayet Sunuldu

Geçtiğimiz aylarda Windows 10’un gece modu furyasına katılacağını duyurmuştuk. Ekim güncellemesi ile dikkat çeken özelliklerden birisi ise “Karanlık Mod” oldu. Ancak karanlık tema henüz işletim sisteminin tamamına yayılabilmiş değil. An itibari ile sadece Dosya Gezgini’ni Karnalık Mod ile kullanmak mümkün olmakta.

Ancak önümüzdeki günlerde işletim sisteminin tamamına temanın uygulanabilmesi bekleniyor. Yepyeni bir ekran görüntüsü aracının da geldiği Windows 10’un önümüzdeki günlerde yayınlanacak güncellemeler ile daha iyi bir kullanım deneyimi sunması bekleniyor. İyileştirmeler ile dikkat çeken güncelleme ile işletim sisteminin daha akıcı bir hal alması bekleniyor

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum