Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Uygulama Mağazasında Adaleti Sağlayacağı İlkelerini Paylaştı

Microsoft uygulama mağazasında adalet ve yeniliği teşvik etmek adına ilkelerini 10 madde ile açıkladı.
Microsoft Uygulama Mağazasında Adaleti Sağlayacağı İlkelerini Paylaştı

Akıllı telefon sektörü yapılan satışlar ile her geçen gün hızla büyüyor. Günümüzde hemen herkes tarafından bu cihazlar kullanılır hale geldi. Beraberinde pek çok hizmetin hayatımıza girdiğine tanık oluyoruz. Bu hizmetlerin başında ise dijital uygulama mağazaları bulunuyor. iOS ve Android kullanıcıları için App Store ve Play Store mağazaları mobil uygulamalara ev sahipliği yapıyor.

Bu mecraların hızla büyümesi çeşitli tartışmaları da beraberinde getiriyor. Apple’ın App Store’da geliştiricilerden yüzde 30 oranında komisyon alması son günlerin başlıca tartışma konusu haline geldi. Son olarak Epic Games’in Fortnite içerisinde alternatif bir ödeme planı geliştirmesi Apple’ın tepkisini çekmişti.

Teknoloji devi oyunu iOS mağazasından kaldırma kararı almıştı. Apple’ın bu hamlesine pek çok şirketten destek açıklaması gelmişti. Bu şirketlerden birisi ise Microsoft olmuştu. Şirket blog sayfasında adaleti ve yeniliği teşvik etmek adına yeni bir yazı paylaştı.

Microsoft Geliştiricilere Seslendi

Microsoft Geliştiricilere Seslendi

Apple ve Google gibi Microsoft’un da Windows ekosistemi için oluşturduğu kendi uygulama mağazası bulunuyor. Şirket dijital mağaza olması gereken özellikleri maddeler halinde sıraladı.

Blog sayfasında yapılan açıklamada, “Yazılım geliştiriciler için uygulama mağazaları dijital platformların bazılarına giden kritik bir ağ geçidi haline geldi. Biz de bu konu hakkında zaman zaman sorular yönelterek diğer dijital platformlardaki uygulama mağazalarıyla ilgili endişelerimizi dile getirdik.” ifadelerine yer verildi.

Windows ekosisteminde adaleti teşvik etmek adına “Uygulama Adaleti Koalisyonu’nun fikirlerini ve çalışmalarını temel alan 10 ilkeyi benimsiyoruz.” açıklaması yapıldı. Microsoft açıklamasında geliştiricilere seslendi ve, “Her geliştirici, güvenlik, gizlilik, kalite, içerik ve dijital güvenlik dahil olmak üzere nesnel standartları ve gereksinimleri karşıladığı sürece uygulama mağazamıza erişebilir.” ifadelerini kullandı.

Şirket bu açıklamasıyla üstü kapalı da olsa Epic Games’in Apple ile olan çekişmesinde yanında olduğunu vurgulamış oluyor. Microsoft tarafından uygulama mağaza ilkelerine yönelik açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum