Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Teams Kullanıcılara Ücretsiz Video Konferans Hizmeti Sunacak

Microsoft’un iş odaklı sohbet uygulaması herkes için video konferans imkanı sunuyor.
Microsoft Teams Kullanıcılara Ücretsiz Video Konferans Hizmeti Sunacak

2020’nin ilk aylarından itibaren tüm dünya COVID-19 pandemisi ile tanışmaya başladı. Virüsün kısa sürede dünya genelinde yayılması ile beraber eğitim ve iş hayatında radikal değişimler yaşandı. Pek çok şirket çalışanlarını evlerine gönderdi ve eğitim uzaktan çevrimiçi olarak gerçekleştirilmeye başlandı. İnsanlar evlerinde daha fazla vakit geçiriyor ve bu durum dijital uygulamalara olan ilginin artmasına neden oldu.

Video konferans uygulaması Zoom bu anlamda öne çıkan platform oldu. İş odaklı platformlar olan Slack ve Microsoft Teams gibi mecralar kullanıcı sayılarını önemli ölçüde artırdı. Microsoft Teams, Zoom’un hızla artan kullanıcı kitlesini gördükten sonra önemli bir karar açıldı. Şirket kullanıcılara gün boyu ücretsiz olarak video konferans hizmeti sunacağını duyurdu.

Microsoft Teams Herkese Açılıyor

Microsoft Teams Herkese Açılıyor

Pandemi son günlerde dünyanın pek çok yerinde etkisini artırmaya başladı. İkinci dalganın etkisini artırması ile beraber ülkeler yeniden kapanma kararları alıyor. Dijital iletişim uygulamaları ise bu noktada önemli bir rolü üstlenecek. Microsoft Teams insanları memnun edecek yeni bir hizmeti başlattı. Milyonlarca kullanıcı Teams üzerinden video konferans deneyimini ücretsiz olarak yaşayabilecek.

Üstelik bu hizmet için Teams kullanıcısı olması şartı aranmıyor. Tüm herkes bu hizmeti kullanabilecek. Microsoft’un bu yolla Zoom’daki kullanıcıları kendisine çekmek istediği görülüyor. Özellik uygulamanın web sürümünde kullanılabilecek. Şirket geçtiğimiz günlerde 49 kişinin aynı ekranda bir araya gelmesini sağlayan ‘Birlikte Modu’ özelliğini duyurmuştu.

Microsoft bu mod ile ilgili açıklamasında, “Birlikte modu, katılımcıların siz uzakta olsanız bile daha yakın hissetmelerine yardımcı olmak için toplantı deneyimlerini yeniden tasarlar. Bu takvim yılında çıkacak olan yeni Birlikte modu sahneleriyle, ekibinizi bir oditoryum, bir konferans odası veya bir kahve dükkanı gibi toplantınızın tonunu belirlemenize ve deneyim oluşturmanıza yardımcı olabilecek çeşitli ayarlara taşıyabilirsiniz.”ifadelerine yer veriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum