Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Teams’e Toplantı Özeti Özelliği Geliyor

İş odaklı iletişim uygulaması Microsoft Teams’e kullanıcı dostu yeni bir özellik geliyor.
Microsoft Teams’e Toplantı Özeti Özelliği Geliyor

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi sonrası dijital uygulamalara daha fazla ilgi gösterilir oldu. Özellikle iş odaklı sohbet uygulamaları bu alanda büyük yükseliş sergiliyor. Slack ve Microsoft Teams servisleri öne çıkan platformlar olarak biliniyor. Artan ilgi ile beraber şirketler sohbet platformlarını geliştirme çalışmalarına hız verdi. Microsoft Teams uygulaması video konferans özelliği ile çalışanlara görüntülü iletişim imkanı tanıyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde Teams platformunda kullanıcılara ücretsiz video konferans hizmeti sunacağını duyurmuştu. Şirket toplantı katılımcılarının yararına yeni bir özellik daha sunmaya hazırlanıyor. MS Teams adlı özellik ile kullanıcılar düzenlenen toplantıların özetlerine göz atabilecek.

Microsoft Teams’e Toplantı Özeti Özelliği

Microsoft Teams’e Toplantı Özeti Özelliği

Microsoft Teams , kullanıcıların sonuçlarının ardından bir toplantıdan önemli bilgilere erişmelerine olanak tanıyan yeni bir özelliğe sahiptir. Özet özelliği, Ocak ayının sonunda kullanıma sunulmaya başlayacak ve Şubat ortasına kadar tüm Teams kullanıcılarıyla birlikte olması bekleniyor.

Yeni ekleme, Teams kullanıcılarının toplantı sekmesinden toplantı kayıtlarına, sohbet mesajlarına, notlara ve dökümlere erişmesine olanak tanıyacak. Bu özelliğin, bir toplantıya katılamayanlar ve mevcut olan ancak ilgili bilgilere daha sonra erişmek isteyenler için son derece yararlı olması bekleniyor.

Koronavirüs salgınının ardından, Microsoft Teams gibi dijital araçlar, yüz yüze toplantılar mümkün olmadığında personel üyelerinin iletişim halinde kalmasına ve işbirliği yapmasına olanak sağlamak için giderek daha fazla kullanılır hale geldi. Bununla birlikte, lojistik zorluklar devam ediyor ve her birey uzaktan bile olsa her toplantılara katılmakta sorun yaşayabiliyor. Yeni özet özelliği, personel üyelerinin önemli tartışmaları kaçırmamasını sağlayacak.

Özet işlevine ek olarak, Şubat ayında kullanıcıların daha önce ziyaret ettikleri yerlere gitmesini kolaylaştıracak bir geçmiş menüsü açılacak ve gelişmiş arama işlevi, belirli içeriği bulmayı daha kolay hale gelmiş olacak. Şirketin bu hamlesi ile Zoom’a karşı önemli bir adım atacağını söyleyebiliriz. Video konferans uygulaması olarak Zoom, bu alanda en çok kullanılan uygulama olarak öne çıkıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum