Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Teams Uygulamasında Düzenlenen Görüşmelere 20 Bin Kişi Katılabilecek

İş odaklı iletişim uygulaması Microsoft Teams, oturumlarda 20 bin kişiye kadar ziyaretçi ağırlayacak.
Microsoft Teams Uygulamasında Düzenlenen Görüşmelere 20 Bin Kişi Katılabilecek

Bilindiği üzere dünya 2020 yılına Corona virüsünün etkisi altında giriş yaptı. Çin’in Wuhan kentinde görülen virüs kısa sürede tüm dünya ülkelerinde kendisini göstermeye başladı. Pandemi halini alan durum sonrası sosyal hayatta baştan aşağı bir değişim yaşandı. İnsanların evlerinde daha fazla vakit geçirmesi ile beraber pek çok şirket uzaktan çalışma sistemine geçiş yaptı.

Bu durum sonrası bazı uygulamalar çok daha fazla kullanılmaya başladı. Zoom, Slack, Microsoft Teams gibi platformlar COVID-19 döneminin yükselen yıldızları oldu. İş odaklı sohbet uygulamaları arasında Microsoft Teams ve Slack arasında sıkı bir rekabet yaşanıyor. Microsoft sohbet uygulamasının sunduğu deneyimi iyileştirmek adına yeni özellikler geliştirmeyi sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde uygulamada kullanıcıların kendi arka planlarını oluşturmasına imkan sağlayan bir özelliğin duyurusu yapılmıştı. Son yapılan değişiklik ise Teams servisindeki katılımcı sayısını artırmaya yönelik olacak.

Katılımcı Sayısında Büyük Artış

Katılımcı Sayısında Büyük Artış

Microsoft Teams üzerinden çok sayıda kişi görüntülü ve sesli iletişim sağlayabiliyor. Video konferans uygulaması olarak olarak kullanılan servis, bu deneyimini çok daha üst seviyeye çıkaracak gibi duruyor. Gelişmiş İletişim planı kapsamında düzenlenen konferanslar çok daha geniş bir kitle tarafından takip edilebilecek. Buna göre Microsoft Teams görüşmelerine 20 bin kişiye kadar katılım sağlanabilecek.

Katılımcı sayısının bu denli artacak olmasının konferans deneyimini olumsuz etkileyebileceği düşünülebilir. Ancak şirket bunun için de bir önlem düşünmüş. Etkinliklerde interaktif katılımcılar olacak bu bu sayı 1000 kişi ile sınırlanacak. Bu sayının dışında kalan katılımcılar sadece izleyici olarak konferansta bulunacak. Bu plan çerçevesinde yöneticilere de çeşitli kontroller sunulacak.

Kalabalık bir oturumda grup yöneticileri profesyonel bir ortam oluşturabilecek. Şirket toplantılarında kendi markalar yerleştirilebilecek. Microsoft yeni iletişim planını bu hafta içerisinde Microsoft 365 ve Office 365 aboneliklerine ekleyecek. Üstelik bu özellik bu aydan itibaren 60 gün süre ile ücretsiz denenebilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum