Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Teams Evden Çalışmanın Artması ile Erişim Sorunu Yaşadı

Kurumsal sohbet platformu Microsoft Teams, evden çalışan sayısının artması ile beraber Avrupa’da erişim sorunu yaşadı.
Microsoft Teams Evden Çalışmanın Artması ile Erişim Sorunu Yaşadı

Son dönemde dünya genelinde başlıca gündem maddesi Corona virüsü olmaya devam ediyor. Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan salgın nedeniyle hemen her sektör olumsuz etkilendi. Teknoloji şirketlerinin pek çoğu ofislerini kapatma kararı aldı ve çalışanlarının evden çalışmalarını istedi. Çalışanlar birbirleri ile iletişim kurmak adına kurumsal sohbet uygulamalarına ağırlık vermeye başladı.

Bu amaca yönelik başlıca uygulamalar ise Microsoft Teams ve Slack olmakta. Microsoft Teams uygulaması özellikle Avrupa bölgesinde erişim sorunları yaşamaya başladı. Corona virüsü nedeniyle evden çalışmanın artması sonrası insanlar Slack ve Microsoft Teams gibi uygulamaları daha fazla kullanmaya başladı. Yaşanan kesinti sonrası Microsoft’tan da sorunları takip ettiklerine dair açıklama geldi.

Microsoft Teams için Erişim Sorunu

Microsoft Teams için Erişim Sorunu

Kurumsal sohbet uygulaması Microsoft Teams kullanıcıları, bazı sorunlar yaşandığını belirtmeye başladı. Yaşanan başlıca sorunlar arasında oturum açma, mesaj gönderme işlemlerinin olduğu belirtiliyor. Kullanıcılardan gelen şikayetler sonrası Microsoft’tan konuyla ilgili açıklama geldi. Yazılım devinden yapılan açıklamada, “Microsoft Teams’teki mesajlaşmayla ilgili sorunları inceliyoruz.” ifadelerine yer verildi. Uygulamada 2 saatlik bir erişim sorunu yaşandığı ve sonrasında düzeldiği belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde sohbet platformu farklı bir sebepten erişim sorunu ile gündeme gelmişti. Teknoloji devi SSL güvenlik sertifikasını yenilememesi ile dikkat çekmişti. Unutulan bu işlem sonrası Microsoft Teams hizmeti 3 saatlik bir kesinti yaşamıştı. O dönem Microsoft yaşanan sorundan dolayı kullanıcılardan özür dilemişti. Microsoft Teams uygulamasının karşısında en güçlü rakip olarak Slack öne çıkıyor.

Büyük ve küçük işletmeler kendi aralarında iletişimi bu platform aracılığı ile sağlayabiliyor. Geçtiğimiz günlerde teknoloji şirketi IBM, çalışanları için Microsoft Teams yerine Slack’i seçmesi ile gündeme gelmişti. Microsoft Teams uygulaması şirketin popüler servisi Office 365 ile entegre şekilde çalışıyor. Aynı zamanda Slack ve Google uygulamalarıyla da uyumlu çalıştığı biliniyor. Son günlerde yaşanan Corona virüsünün etkisini artırması ile beraber çalışanların bu uygulamalara olan talebinin artması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum