Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Microsoft Teams Uygulamasına Zoom’un Sevilen Arka Plan Özelliği Geldi

Microsoft’un sohbet uygulaması Teams, arka plan değiştirme özelliğine kavuştu.
Microsoft Teams Uygulamasına Zoom’un Sevilen Arka Plan Özelliği Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Son günlerde COVID-19 salgını nedeniyle dünya genelinde milyonlarca insan evlerine kapanmak durumunda kaldı. Şirketler çalışanlarının faaliyetlerini evlerinden yürütmesini sağlıyor. Bu durum bazı dijital uygulamalara olan ilginin de fazlasıyla artmasına neden oldu. İş odaklı olarak kullanılan Microsoft Teams, Slack ve Zoom, Skype gibi video konferans uygulamaları rekor sayıda kullanıcı çekmeye başladılar.

Hatta geçtiğimiz günlerde Microsoft Teams, insanların evlerinden çalışma faaliyetlerinin artması ile beraber erişim sorunu yaşaması ile gündeme gelmişti. Şirket sohbet uygulamasına artan ilgi sonrası yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bu özelliklerden sonuncusu ise Zoom’un en sevilen araçlarından birisi oldu. Bundan böyle Teams uygulamasında arka plan değiştirmek mümkün olacak.

Microsoft Teams’e Sevilen Özellik

Microsoft Teams’e Sevilen Özellik

Son dönemde COVID-19 ile beraber en çok ilgi gören uygulamaların başında Zoom’u göstersek, yanlış konuşmuş olmayız. Uygulama kısa sürede piyasa değerini katlamayı başardı. Bununla beraber güvenlik ihlalleriyle de sıkça gündeme geliyor. Microsoft Teams, Zoom’un en sevilen özelliklerinden biri olan arka plan değiştirme özelliğini kendi platformuna getirdiğini açıkladı. Özellik sayesinde insanlar belirlenen şablonları arka plan olarak fona yerleştirebiliyor.

Önümüzdeki günlerde bu şablonlara yenilerinin eklenmesi bekleniyor. Ayrıca yine görüşme esnasında arka planı bulanık hale getirmek mümkün olacak. Microsoft açıklamasında yeni özelliğinin yapay zeka temelli çalıştığının altını çiziyor. Güncellemede gelen diğer yenilikler arasında ‘El Kaldır’ butonu ve ‘Toplantıyı Bitir’ seçenekleri öne çıkıyor. ‘El Kaldır’ butonu ile kalabalık konferans görüşmelerinde söz almak kolay hale geliyor.

Konferansı organize eden kişiler ise ‘Toplantıyı Bitir’ butonu ile kolay bir şekilde görüşmeyi sonlandırabiliyor. Zoom’un milyonlarca kişiden gördüğü yoğun ilgi sonrası Microsoft Teams’in de harekete geçtiği görülüyor. Önümüzdeki günlerde uygulama yeni özellikler kazanabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu