Yatırım yapmaya başla!

Teknoloji Devi Microsoft Singapurlu Grab’e Yatırım Yaptı

Teknoloji devi Microsoft, stratejik bir ortaklığın parçası olarak Singapur merkezli Grab’e yatırım yapacağını açıkladı. Detaylar aşağıda;
Teknoloji Devi Microsoft Singapurlu Grab’e Yatırım Yaptı

Teknoloji devi Microsoft, stratejik bir ortaklığın parçası olarak Singapurlu Grab’e yatırım yapacağını duyurdu. Söz konusu duyuruda yatırım miktarı açıklanmazken, iki şirket büyük veri ve yapay zeka gibi çeşitli teknoloji projelerinde iş birliği yapacakları bilgisini verdi.

Grab’in Azure da dahil olmak üzere bir dizi Microsoft ürünü kullanacağı belirtilirken, Financial Times bugünkü haberinde yatırım miktarının 200 milyon dolar civarında olduğunu öne sürdü. Microsoft’un Başkan Yardımcısı Peggy Johnson da konuyla ilgili verdiği bir demeçte; Güneydoğu Asya’dan gelen şirketler karşısında büyülendiklerini söyledi.

Ve; “teknolojiyle yaptıkları şeyleri müşterilerinin problemlerini çözmek için uyguladıkları şekilde izlemek inanılmazdı” yorumuyla dikkat çekti.

Microsoft ile Güneydoğu Asyalı Grab Arasında Stratejik Ortaklık Yapıldıİlgili haberde Grab’in Toyota’dan kısa süre önce aldığı 1 milyar dolarlık yatırım da dahil olmak üzere toplamda 6 milyar dolar yatırım aldığı ve 11 milyar dolar değerlemeye ulaştığı kaydedildi. Ayrıca Softbank’in Grab’e 500 milyon dolar yatırım yapmaya hazırlandığı şeklindeki iddialarla karşılaşalı da daha birkaç gün olmuştu.

Bu noktada Grab Başkanı Ming Maa’nın, iddialarla ilgili yorumda bulunmasa da şirketin yıl sonuna kadar 3 milyar dolar fon toplama yolunda ilerlediğini aktardığı bildirildi.

 Grab Başkanı Ming Maa Microsoft Açıklaması Microsoft’un yatırımının ne kadar büyük olduğu konusunda da yorum yapmayan Ming Maa; “yatırımın büyüklüğü hakkında yorum yapamayız ama sanırım bizim için daha önemli olan şey boyutlandırma değil ortakların kalitesidir” dedi ve Microsoft’un şu anda 6 yaşında olan girişimi mevcut konumundan daha öteye taşıyacağını dile getirdi.

Ayriyeten Maa Grab’in Microsoft’un aldığı yatırımları kullanıcı güvenliğini ve deneyimini geliştirmek için kullanacağını ifade etti.

Grab Microsoft'un Yatırımını Kullanıcı Deneyimini Geliştirmek için Kullanacak Anlaşmanın bir parçası olarak Güneydoğu Asyalı şirketin Microsoft ile kullanıcıların güvenliğini artıracak yüz tanıma teknolojisini geliştirmek için çalışacağı da belirtildi. Verilen bilgiler arasında Grab’in kullanıcı deneyimini kişiselleştirmek için Microsoft’un veri analizi, sahtekarlık tespiti, makine öğrenimi ve bilgisayar vizyonu teknolojilerini kullanmayı planladığı da vardı.

Ayrıca açıklamada yolcuların doğrudan Microsoft Outlook uygulaması üzerinden rezervasyon yapabilecekleri de dile getirildi. Tüm bunların yanında Microsoft yöneticisi Johnson ortaklığa ilişkin; “aradığımız araçlardan bir tanesi yapay zekayı kolay hale getiren araçlardır, böylece birlikte çalıştığımız Grab gibi müşteriler yapay zekayı veri bilimcilerden oluşan bir ekip olmadan da uygulayabilirler “ yorumunu yaptı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum