Yatırım yapmaya başla!

Microsoft’tan Seattle’daki Konut Kriziyle Mücadeleye 500 Milyon Dolarlık Katkı!

Microsoft, Seattle'daki konut krizine yönelik 500 milyon dolarlık destek sağlayacağını açıkladı. Detaylar şöyle;
Microsoft’tan Seattle’daki Konut Kriziyle Mücadeleye 500 Milyon Dolarlık Katkı!

Microsoft, Seattle bölgesinin genişleyen alım gücü aralığına karşılık olarak evsizliği ele almak ve uygun fiyatlı konut geliştirmek için 500 milyon dolarlık taahhüt verdi. Microsoft Başkanı Brad Smith, paranın çoğunun Seattle ve Seattle’ın bazı banliyölerinde ödeyebileceği fiyatların üzerinde konutlarla karşılaşan Puget Sound bölgesindeki düşük ve orta gelirli işçiler için konut seçeneklerini artırmaya yönelik kullanılacağını söyledi.

Zira bölgedeki yeni binaların çoğunun daha zengin kiracıları hedeflediğini vurguladı. The Seattle Times, bağışlanacak paranın şirketin 44 yıllık tarihinin en büyüğü olduğunu ve teknoloji devine göre özel bir şirketin konutlandırmaya yaptığı en büyük katkılardan biri olduğunu yazdı.

Zaten söz konusu miktar, Washington eyaletinin yıllık 100 milyon dolarlık konut vakfı fonu ile kıyaslandığında onu gölgede bıraktı.

Microsoft Seattle Konut Krizi Destek Öte yandan Microsoft yetkilileri, 500 milyon dolardan ne kadar uygun fiyatlı konutun çıkacağını söylemek için henüz çok erken olduğu bilgisini de verdi. Microsoft Başkanı Brad Smith de Redmond’un Seattle banliyösünde bulunan şirketin on binlerce birlerce birim oluşturmaya yardım etmek için fondan yararlanmayı umduğunu kaydetti. Girişim, bölgenin ekonomik patlamasını yönlendiren Microsoft ve diğer teknoloji devleri, satın alınabilir konut yetersizliğine yardımcı olmak için artan baskılarla karşı karşıyayken geldi.

İlaveten, 500 milyon dolarlık desteğinin yanında Microsoft’un diğer şirketlere Seattle’ın Eastside bölgelerinde daha fazla konut sağlamak için çağrıda bulunduğu da aktarıldı.

Microsoft 500 Milyon Dolarlık Katkı Perşembe günü bir basın toplantısı düzenleyen şirketin fonları üç yolla paylaştıracağı söylendi. Buna göre şirketin, 50 bin işçi çalıştırdığı ve daha fazlasını çalıştırmayı planladığı Eastside bölgesinde işgücü konutlarının inşa edilip korunması için yüksek maliyetlerle karşılaşan geliştiricilere piyasanın altında faiz oranlarıyla 225 milyon dolar borç vereceği duyuruldu.

Geliştirmelerin yılda 62 bin ila 124 bin dolar arasında kazanan hanehalkını hedefleyeceği de öğrenildi. Diğer bir 250 milyon doların ise yerel medyan gelirin yüzde 60’ını oluşturan Puget Sound bölgesinde uygun fiyatlı konut yapımı için piyasa faizli kredilere yöneleceği belirtildi. Kalan 25 milyon doların ise bölgenin düşük gelirli ve evsiz sakinleri için hizmetlere bağışlanacağı açıklandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum