Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Sağlık Sektörünü ve İş Dünyasını Hackerlara Karşı Uyardı

Microsoft sağlık hizmeti veren hastaneleri Corona virüsü sırasında siber saldırılara karşı uyardı.
Microsoft Sağlık Sektörünü ve İş Dünyasını  Hackerlara Karşı Uyardı

Dünya tarihte eşi benzeri az görülecek bir salgın olayı ile kıyasıya mücadele etmeye devam ediyor. Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan Corona virüsü, ABD, İtalya, İspanya ve Fransa başta olmak üzere pek çok ülkede ağır hasarlar yaratmaya devam ediyor. Resmi verilere göre salgından dolayı hayatını kaybeden insan sayısı 47 bini geçti. Virüs nedeniyle enfekte olan kişi sayısı ise 940 bine ulaşmış durumda. Böylesine büyük bir pandemiye karşı ülkelerin sağlık sistemleri de büyük bir sınav veriyor.

Bazı ülkelerde sağlık sisteminin çökmesi nedeniyle ölü sayısının hızla arttığı biliniyor. Uzmanlar insanlara evlerinden çıkmamaları yönünde uyarı yapıyor. Pek çok şirket ise çalışanlarının evden çalışmalarını sağlamış durumda. Bu şirketler arasında ABD’li teknoloji devi Microsoft da yer alıyor. Microsoft bu gelişmeler sonrası yeni bir açıklama yaptı ve herkesi siber saldırganlara karşı uyardı. Yapılan uyarı özellikle sağlık sektörünü ve hastaneleri ilgilendiriyor.

Microsoft’tan Hastanelere Uyarı

Microsoft’tan Hastanelere Uyarı

Microsoft’tan yapılan açıklamada başta hastaneler olmak üzere tüm kurumların olası siber saldırılara karşı önlem alınması gerektiği belirtildi. Kurumlara kullandıkları güvenlik yazılımlarını sürekli güncel tutmaları yönünde tavsiye veriliyor. Uygulanan siber saldırıların pek çoğunun bu nedenle gerçekleştiğine dikkat çekiliyor. Evlerinde çalışan kişiler bilgilere erişim için şirketler tarafından sağlanan VPN uygulamalarını kullanıyor. Ancak korsanlar bu uygulamalar aracılığı ile kullanıcı verilerini ele geçirebiliyor.

Geçtiğimiz günlerde benzer bir durum dünyanın önde gelen otel zincirlerinden Marriott bünyesinde gerçekleşmişti. Sistemde olağan dışı konuk bilgisi görülmüş ve milyonlarca müşterinin kişisel bilgilerinin ele geçirilmiş olabileceği ifade edilmişti. Microsoft bu gibi durumların önüne geçilmesi için olabildiğince az sayıda özel belgenin erişime açılması gerektiğini belirtiyor.

Microsoft’tan Etkinlik Kararı

Microsoft’tan Etkinlik Kararı

ABD’li teknoloji devi tüm dünyayı uyarırken kendi bünyesinde de yeni önlemler almaya devam ediyor. Şirketten yapılan açıklamada önümüzdeki süreçte düzenlenecek etkinliklerin tamamının dijital ortama kaydırılacağı belirtildi. Buna göre 2020 yılının geri kalan dönemi ve 2021 finansal yılı boyunca düzenlenmesi planlanan tüm etkinlikler dijital ortamdan yapılacak. Bu da yaklaşık 15 ay gibi bir sürenin bu şekilde ilerleyeceğini gösteriyor.

Teknoloji devinin düzenleyeceği etkinlikler arasında MVP Summit 2021 ve Build 2021 gibi organizasyonlar yer alıyor. Etkinliklerin dijital ortamdan düzenleneceğine yer verilen açıklamada, “Çözümler oluşturmak, altyapınızı taşımak ve yönetmek ve dünyanın dört bir yanındaki Microsoft uzmanları ve diğer teknoloji profesyonelleriyle bağlantı kurmak için yenilikçi yollar öğrenmek için bize katılın.” ifadelerine yer verildi. Microsoft ayrıca bu etkinliklere dair sürecin ilerleyen günlerde yaşananlara göre yeniden değerlendirileceğini açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum