Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Microsoft Rusya’daki Tüm Ürün ve Hizmet Satışlarını Durdurdu

Rusya’ya yönelik yaptırımların ardı arkası kesilmiyor. Teknoloji devi Microsoft’tan da bir hamle gelirken, Ukrayna’ya destek mesajı verildi.
Microsoft Rusya’daki Tüm Ürün ve Hizmet Satışlarını Durdurdu
Yorum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, tüm yaptırımlara ve kısıtlamalara rağmen Ukrayna’ya yönelik saldırılarına devam ediyor. Bugün yaptığı açıklamada yaptırımlar nedeniyle bazı işlerin erteleneceğini fakat kendi kendilerine yeten bir ekonomi kurmak için bunun bir fırsat olabileceği mesajını verdi.

Rusya’ya bir tepki de ABD’li teknoloji şirketi Microsoft’tan geldi. Şirket açıklamasında, Ukrayna’yı haksız, sebepsiz ve yasa dışı işgalinden dolayı Rusya’daki tüm yeni ürün ve hizmet satışlarının askıya alındığı bilgisi verildi.

ABD, Avrupa Birliği ve İngiltere hükümetleriyle yakın çalışıldığı, yaptırım kurallarına uygun olarak Rusya’daki işlerin birçok yönden durdurulacağı söylendi.

Microsoft Başkanı Brad Smith, saldırılar devam ettikçe ek adımlar atılacağını ifade etti. En etkili çalışma alanının ise kesinlikle Ukrayna’nın siber güvenliğinin korunması olduğunu ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu