Yatırım yapmaya başla!

Microsoft’un 32 Yıllık Programı Paint Tarih Oluyor!

Şirkete göre “demode” olan Paint’i yıllarca severek kullandık. Ancak artık veda vakti geldi çünkü Microsoft 32 yıllık programını kaldırma kararı aldı!
Microsoft’un 32 Yıllık Programı Paint Tarih Oluyor!

Grafik tasarımcılarının kullandığı ilk programlardan biri olan ve 32 koca yıldır kullanılan Paint, ilerleyen günlerde hayatımızda olmayacak. Ve sanıyorum ki bazıları Paint’in eksikliğini fazlasıyla hissedecek. Çünkü yaşı itibariyle pek çoğumuzun ilk öğrendiği programlardan biri oldu Paint.

Hatta pek çoğumuz ilk kez onunla profesyonel tasarımcı havalarında resimler yapıp, yazılar yazdık! Kısacası; 1985’te tanıştığımız emektar programa dair pek çok anı edindik. Ve bundan sonra programı “vay be, bir zamanlar Paint’te kesme biçme yapardık” gibi sözlerle yad edeceğiz. Ayrıntıları öğrenmeye yüreği dayanacaklar için işte detaylar:

Yeri geldi fotoğrafları birleştirdik, yeri geldi kendi çapımızda tasarımlar yaptık Paint’te!

Paint emektar programımız

O da bizimle birlikte büyüdü sanki! Mesela; Windows 98’le birlikte görselleri JPEG olarak kaydetmeye başlamıştık. Ekran görüntüsü alma olayını hiç karıştırmıyorum, çünkü alışkanlıktan mıdır nedir bilinmez, bazılarımız SS alma işini hala Paint kullanarak yapıyoruz.

Sonuçta; 1985’te başlayıp Windows’un her sürümünde yer alan emektar programımız, Microsoft’un yeni güncellemesiyle birlikte tarih olacak.

Microsoft'un yeni güncellemesiyle kaldırılıyor

Çünkü Paint, Outlook Express’in yanı sıra “demode” uygulamalar arasına yerleştirildi. Paint’in kaldırılma haberi o kadar yankı uyandırdı ki programın anısına bir etkinlik yapılması bile bekleniyor.

Zaten olayın bu şekilde gelişeceğini, geçtiğimiz Nisan ayında programın 3D versiyonunun çıkmasından anlamalıydık.

Paint 3D ile sinyalleri verilmişti

Neticede olan oldu ve miadı dolan Paint’in tarihin tozlu sayfaları arasına gireceği haberi açıklandı.

İşte Microsoft’tan canımız ciğerimiz Paint’e severek ayrılma yalanlarıyla kondurulan veda busesi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum