Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Oyun Konsolu Xbox için Ödül Programı Başlattı

Xbox konsolunun geliştiricisi Microsoft, hata bulan kullanıcılara ödül verecek.
Microsoft Oyun Konsolu Xbox için Ödül Programı Başlattı

Oyun dünyası teknolojinin gelişmesi ile beraber yeni ürün ve servislere kavuşuyor. Bu ürünlerin neredeyse hepsi internet ağına açık oluyor ve milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Başta sosyal medya uygulamaları olmak üzere pek çok teknoloji ürün ve serviste çeşitli güvenlik açıklarına rastlamak mümkün oluyor. Şirketler bu açıkların daha etkin bir şekilde tespit edilmesi için güvenlik uzmanlarının yardımına başvuruyorlar.

Daha önce Apple, Microsoft, Google gibi dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin ödül programları başlattığı gündeme gelmişti. Firmalar sistemelerinde bulunan güvenlik açıklarının tespit edilmesi için kesenin ağzını açmaktan çekinmiyor. Bu programlardan birini son olarak Microsoft başlattı. Şirket oyun konsolu Xbox için hata bulan kişilere büyük ödemeler gerçekleştirecek. Ödül programı Microsoft Güvenlik Yanıt Merkezi tarafından duyuruldu.

Xbox için Hata Programı

Xbox için Hata Programı

Microsoft’un oyun konsolu Xbox, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. İnternete bağlanan bu konsol zaman zaman dışarıdan gelen tehditlere karşı korumasız olabiliyor. Şirket bu sorunların önüne geçmek adına Xbox Live Ağı ve hizmetine yönelik ortaya çıkarılan hatalar için kişilere para ödülü verecek. Uzakta kod çalıştırma açığı tespit eden kişiler Microsfot tarafından 20 bin dolar ödül alacak.

Onaylanmamış değişiklik gibi bir hatada ise ilgili kişilere 1000 dolar ödül verilecek. Bununla beraber tespit edilen hatalardan ödül alabilmek için bu hataların kendisini tekrar edebilir özellikte olması gerekiyor. Hizmet olarak kullanılmaz durumda hatalara ise herhangi bir ödül verilmeyecek. Microsoft’un bu yıl içerisinde yeni konsolu Xbox Series X’in tanıtımını gerçekleştirmesi bekleniyor. Keza Xbox’ın rakibi PlayStation 5’in de önümüzdeki aylarda tanıtılacağı belirtiliyor.

Microsoft bilindiği üzere Windows 10 işletim sisteminin de geliştiricisi konumunda. Şirket daha önce güvenlik açıklarını bulana 250 bin dolara kadar ödeme yapacağını duyurmuştu. Şirketin Xbox Series X ve Project xCloud servislerinin tanıtımı öncesinde böyle bir ödül programı başlatması dikkat çekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum