Yatırım yapmaya başla!

Microsoft, Outlook.com’a Google Servislerini Entegre Ediyor

Microsoft popüler mail platformu Outlook.com için Google’ın Gmail, Takvim ve Drive uygulamalarını entegre etmeye hazırlanıyor.
Microsoft, Outlook.com’a Google Servislerini Entegre Ediyor

Yazılım devi Microsoft başta Windows işletim sistemi ile beraber pek çok ürün ve servisini kullanıcılarına sunuyor. Bu servisler arasında en çok kullanılanlardan birisi ise mail servisi Outlook.com olmakta. Dünyanın en çok kullanılan mail servislerinden biri olan Outloook sürekli yeni özellikler kazanarak kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunuyor. İletişim anlamında dijital dünyada büyük yer kaplayan mail servislerinin entegrasyonu da oldukça önemli.

Bir Twitter kullanıcısı Microsoft’un Outlook.com için memnuniyet yaratacak bir özellik üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Halihazırda Outlook.com’un karşısına en çok kullanılan mail servislerinden biri ise Google’ın sahibi olduğu Gmail olmakta. Şirket Google’ın mail servisi Gmail başta olmak üzere Drive ve Takvim uygulamalarını Outlook.com servisine getirmeye hazırlanıyor.

Microsoft, Google Uygulamalarını Entegre Edecek

Microsoft, Google Uygulamalarını Entegre Edecek

Kullanıcılar farklı geliştiricilere ait uygulama ve servisleri kullanmak için birden fazla araç kullanmak durumunda kalıyor. Microsoft’un test ettiği yeni özellik ise dünyanın en popüler iki mail servisini bir araya getiriyor. Florian B adlı bir Twitter kullanıcısı Microsoft’un Outlook.com için Gmail, Takvim ve Drive entegrasyonları üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Şirketin bazı hesaplar üzerinde bu özelliği test etmeye başladığı görülürken, Google’ın popüler servisleri otomatik olarak Outlook.com üzerinde görüntülenebiliyor.

Yapılan entegrasyon ile hesapların içerisindeki gelen kutuları ve takvim bölümü Outlook’un mobil uygulaması ile büyük benzerlikler taşıyor. Kullanıcının paylaştığı ekran görüntülerinde Outlook ile Gmail hesapları arasında kolaylıkla geçiş yapılabildiği görülüyor. Google Drive entegrasyonu sayesinde depolamam belge ve dosyalar Outlook üzerinden görütülenebilecek. Yine kullanıcılar Gmail hesaplarına gelen e-postalarına kolaylıkla erişim sağlayabilecek.

Microsoft’un yeni entegrasyonunu şu an için sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test ettiği biliniyor. Zamanı belli olmamakla beraber önümüzdeki süreçte bu entegrasyonun dünya genelinde yaygınlaşması bekleniyor. Yazılım devinin sektörün önde gelen mail servislerinden biri ile kendi uygulamasını entegre etmesi kullanıcılarını memnun edecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum