Yatırım yapmaya başla!

Microsoft’un Office Uygulamaları Akıllı Telefonlar için Karanlık Moda Kavuşuyor

Yazılım devi Microsoft, Office uygulamalarının mobil sürümleri için karanlık mod özelliği geliştirdiğini duyurdu.
Microsoft’un Office Uygulamaları Akıllı Telefonlar için Karanlık Moda Kavuşuyor

Microsoft başta Windows işletim sistemi ve Office uygulamaları ile dünya genelinde çok büyük bir pazar payına sahip konumda. Bu bağlamda şirket kullanım deneyimini ve kullanıcı sayısını artırmak adına yazılım araçlarını sürekli geliştiriyor ve yeni güncellemeler yayınlıyor. Office uygulamaları özellikle çalışan kesimin başlıca ihtiyaçlarına cevap veren araçlardan oluşuyor. Dolayısıyla bu uygulamaların geliştirilmesi büyük öneme sahip.

Bilindiği üzere akıllı telefonlar son yıllarda hemen herkese ulaşmış durumda ve uygulama geliştiriciler iOS ve Android sürümlerine önem veriyor. Office uygulamalarının da iOS ve Android için geliştirilmiş sürümleri mevcut ve kullanım oranı her geçen gün artıyor. Şirket tarafından yapılan son açıklama ile Office uygulamalarının mobil sürümlerine karanlık mod desteği geleceği duyuruldu.

Office Mobil Uygulamaları Kararıyor

Office Mobil Uygulamaları Kararıyor

Son dönemde sosyal medya platformları ve pek çok uygulama karanlık mod desteğini kullanıma sunmaya başladı. Karanlık tema kullanıcıların gözünü çok daha az yormak ile beraber telefonların güç tüketimine de olumlu yönde etki ediyor. Bilindiği üzere önümüzdeki günlerde yayınlanması beklenen mobil işletim sistemleri Android 10 ve iOS 13 karanlık mod desteğine sahip olacak. Bununla beraber mobil geliştiriciler de bu temaya ayak uydurmanın planlarını yapıyor.

Bu planları yapan şirketler arasında Microsoft yer aldığını açıkladı. Microsoft Office tasarım müdürü Jon Freidman konuyla ilgili açıklamasında “Şirketler arası tasarım işbirliği, karanlık modu Office 365 başta olmak üzere daha geniş bir ürün grubuna sorunsuz bir şekilde getirmemizi sağlıyor.” ifadelerine yer verdi. Friedman iOS 13 ve Android 10 ile beraber karanlık mod desteğine sahip olacaklarını sözlerine ekledi.

Office Uygulamaları Pil Tasarrufu Sağlayacak

Office Uygulamaları Pil Tasarrufu Sağlayacak

Microsoft yetkilisi karanlık modu getirmelerinin başlıca sebepleri arasında akıllı telefonların pil ömrünün korunması ve güç tasarrufu edilmesi olduğunu belirtiyor. Yeni nesil akıllı telefon modellerinde AMOLED ekran teknolojisi kullanılıyor ve bu cihazlarda çok daha etkin bir tasarruf sağlanacağı ifade ediliyor. Karanlık mod kullanıcıların isteğine bağlı olacak ve dileyenler aydınlık tema kullanabilecek.

Şirket önümüzdeki ay içerisinde Office uygulamalarına karanlık mod desteğini getirmeyi planlıyor. Yeni güncelleme ile Word, Excel, Powerpoint gibi Office uygulamaların karanlık bir arayüz ile kullanıcıları karşılayacak. Office uygulamaları için karanlık modun geliştirme süreci devam ediyor ancak Outlook için bu tema bugün itibariyle kullanıma sunuldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum