Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Mobil Cihazlara Özel Gamepad Geliştiriyor

Teknoloji devi Microsoft, akıllı telefon kullanıcılarına özel yeni bir kontrolcü geliştiriyor.
Microsoft Mobil Cihazlara Özel Gamepad Geliştiriyor

Microsoft, teknolojinin pek çok alanında olduğu gibi akıllı telefon ve oyun alanında da yeni ürünler ve yazılımlar geliştirmekten geri kalmıyor. Şirket geçtiğimiz ay Xbox One oyun konsoluna klavye ve mouse desteği getireceğini açıklamıştı. Bilindiği üzere mobil cihazlar üzerinden oyun oynayan çok sayıda kullanıcı mevcut.

Microsoft, bu kullanıcıları da ihmal etmiyor. Akıllı telefonlarda rekabetçi oyun oynamayı sevenlere özel kontrol cihazı bulmak oldukça zor. Bu alanda uzmanlaşmış firmalar kullanışlı kontrol cihazları üretmiş olsalar da mobil cihazlara yönelik bir ürün geliştirilmiş değil. Ancak Microsoft, konsol deneyimini akıllı telefona getirecek yeni bir ürün geliştiriyor.

Microsoft Mobil Gamepad Geliştiriyor

Microsoft Mobil Gamepad Geliştiriyor

Son dönemde Microsoft’un oyun konsolları üzerine ilginç geliştirmeler yaptığına tanık oluyoruz. Bugüne kadar bilgisayar ve konsol dünyasına yönelik yatırımlar yapan ABD’li teknoloji devi, pusulasını mobil cihaz pazarına çevirmiş görünüyor. Yeni çıkan bir bilgiye göre Microsoft, mobil cihaz kullanıcılarına sunulacak yeni bir gamepad hazırlıyor.

Henüz geliştirme aşamasında olan cihazın modüler bir yapıya sahip olacağı belirtiliyor. Benzer bir sistem Nintendo Switch kontrol cihazlarında mevcut olarak kullanılıyor. Dolayısıyla kullanıcılar cihazları birbirinden bağımsız olarak kullanabilecek.

Rekabetçi Oyunların Etkileri Hissediliyor

Rekabetçi Oyunların Etkileri Hissediliyor

Son dönemde popüler hale gelen pek çok oyunun mobil sürümleri de milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. PUBG, Fortnite gibi oyunların mobil sürümlerine olan yoğun ilgi, bu cihazlara yönelik yeni ürünler geliştirilmesinin önünü açıyor. Bu alanda Microsoft’un rakiplerine göre daha hızlı davrandığını söyleyebiliriz.

Microsoft’un yeni kontrol cihazını aslında 2014 yılından beri geliştirdiği ancak Nintendo Switch’in piyasaya sürülmesi ile beraber son halini aldığı belirtiliyor. Cihazın son halinin ne zaman tanıtılacağına dair henüz net bir açıklama yapılmış değil. Ancak mobil oyun pazarının hızla büyümesi sonucu bu sürenin kısalacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum