Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Klavyedeki Menü Tuşuna Office Uygulamalarını Tanımlayabilir

Microsoft, uzun zamandır klavyelerde bulunan ve çok fazla bir işe yaramayan menü tuşunu, Office uygulamalarını açmaya yarayan bir tuş haline getirmeyi düşünüyor.
Microsoft Klavyedeki Menü Tuşuna Office Uygulamalarını Tanımlayabilir

Bilindiği üzere günümüzde kullanılan klavyelerin büyük bölümü Windows işletim sistemine göre tasarlanıyor. Klavyede yer alan tuşların Windows’ta farklı görevleri yerine getirdiğini söyleyebiliriz. Ancak bu tuşlardan bazıları ise işlevsellik anlamında yetersiz ve kullanım oranı son derece az.

Bunların başında ise menü tuşu geliyor. Microsoft, bu tuşu daha kullanışlı hale getirmek adına çalışmaya koyuldu. Yazılım devi, klavyelerde bugün itibariyle çok fazla kullanılmayan menü tuşuna Office uygulamalarını tanımlamaya hazırlanıyor.

Kullanıcıların Windows’ta en çok kullandığı uygulamalardan birinin Office ürünleri olduğunu düşünecek olursak, yapılacak değişiklik ile menü tuşu kullanılabilir hale gelecektir. Microsoft’un yapacağı değişiklik ile yeni nesil klavyelerde bu tuşun simgesinin değiştiğini görebiliriz.

Menü Tuşu için Office Seçeneği

Menü Tuşu için Office Seçeneği

Bilindiği üzere klavyelerde bulunan Space Bar tuşunun sağ tarafında bulunan ve çok fazla kullanılmayan tuşun çoğu kişi ne işe yaradığını bile bilmez. Bu tuş Windows’ta faredeki sağ tuş olarak görev yapıyor. Ancak kullanıcıların büyük bölümünün mouse kullanması ya da dizüstü bilgisayarlarda touchpad olması bu tuşu büyük ölçüde işlevsiz hale getiriyor. Ancak Microsoft yapacağı değişiklikler ile bu tuşu en çok kullanılan tuşlardan biri haline getirmeyi düşünüyor.

Yapılacak olan güncelleme ile menü tuşu olarak bilinen tuş önümüzdeki dönemde Office uygulamalarına açılan kapı olacak. Yazılım devi, Office kullanıcılarına özel blogunda söz konusu tuşla ilgili fikir alışverişine başladı. Gelen ilk izlenim Microsoft’un bu tuş ile Word, Excel, Powerpoint gibi Office uygulamalarına kısa yoldan erişim vermek istediği yönünde.

İş ortamında ağırlıklı olarak Office kullanan kişiler için yeni tuş son derece işlevsel hale gelecektir. Ancak günlük internet ya da oyun kullanımı için yine bu tuşun işlevsiz kalmaya devam edeceğini söyleyebiliriz. Yazılım devinden gelen bir güncelleme ise Mac kullanıcılarını ilgilendiriyor.

Mac için “Yapılacaklar” Uygulaması Geldi

Mac için "Yapılacaklar" Uygulaması Geldi

Microsoft, geçtiğimiz dönemde kullanıcılar için Yapılacaklar adında bir uygulama geliştirmişti. Bu uygulama Windows, iOS ve Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda. Yazılım devi bu uygulamayı son olarak macOS için kullanıma sundu. Bu uygulama ile kullanıcılar görev oluşturma, liste paylaşma ve daha pek çok özelliği ileriye dair programlama imkanına sahip.

Şirket uygulamasına macOS kullanıcıları için bazı kısayollar tanımlamayı da ihmal etmemiş. cmd+1 ya da cmd+2 gibi tuşlar yoluyla bu uygulamada çeşitli görevleri yerine getirmek mümkün. Uygulama bugün itibariyle Mac App Store’da indirmeye sunuldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum