Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Kullanıcılarının Windows 10’a Geçmesi için Her Yolu Deniyor

Yazılım devi Microsoft, milyonlarca kullanıcısının Windows 10 yüklemesi için çeşitli yaptırımlar uyguluyor.
Microsoft Kullanıcılarının Windows 10’a Geçmesi için Her Yolu Deniyor

Windows’un geliştiricisi olan Microsoft, milyonlarca kullanıcısının en yeni işletim sistemine geçmesi adına her yolu deniyor. Şirket son olarak kullanıma sunduğu Windows 10’u sürekli yayınladığı güncellemeler ile geliştiriyor. Windows 10’un kullanıcı sayısı her geçen gün artmasına rağmen halen Windows 8 ve Windows 7 gibi eski sürümleri kullanan epey kullanıcı mevcut.

Yazılım devi tüm odağını Windows 10’a vermiş durumda ve eski işletim sistemlerine olan desteğini kesmeye hazırlanıyor. Bilindiği üzere Windows 7’ye verilen yazılım desteği 2020 yılından itibaren sonlanacak. Microsoft eski Windows sürümlerini kullanan kişilerin bilgisayarlarının güvende olmadığını ısrarla vurgulamaya devam ediyor.

Microsoft’tan Windows 10 Çağrısı

Microsoft’tan Windows 10 Çağrısı

Yazılım devi Windows 7 ve 8 kullanan kullanıcılarını son sürüme yükseltmeleri için çeşitli yollarla teşvik etmeye devam ediyor. Microsoft son olarak Windows 7 kullanıcılarına ilginç bir bildirim yolladı. Bilgisayarlarını açan Windows 7 kullanıcılarına Microsoft tarafından yeni bir bilgisayar almaları tavsiyesi verildi. Şirketin Windows 10 kurmaları yerine bilgisayar yükseltmesi tavsiyesinde bulunması oldukça ilginç karşılandı.

Yaşanan diğer gelişme ise Windows 8 kullanıcılarını ilgilendiriyor. Şirket mağaza desteğini Windows 8 kullanıcılarından çekmeye hazırlanıyor. Alınan karar ile mağazada bulunan Windows 8 uygulamalarına Microsoft tarafından verilen güncelleme desteği durduruluyor. Daha önce 2023 yılında sonlanması beklenen mağaza desteği son karar ile 1 Temmuz 2019 olarak değiştirildi.

Microsoft, Windows 8.1 ile ilgili henüz bir karar almış değil. Bazı tahminlere göre Microsoft Store’da yaşanan bir güvenlik açığına yama yayınlanmaması sebebiyle tarihin önde çekildiği belirtiliyor. Microsoft’un yapmış olduğu uyarılardan anlaşılıyor ki bir an önce Windows 10 işletim sistemine geçilmesi en doğru hareket olacaktır. Şirketin yayınladığı güncellemeler ve sağlanan güvenlik seviyesi ile Windows 10’un eski sürümlerin epey ötesinde olduğu bir gerçek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum