Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Microsoft Korsanla Mücadele Kapsamında Ethereum’a Yöneliyor

Ethereum ağındaki şeffaflık şirketin ilgisini çekiyor.
Microsoft Korsanla Mücadele Kapsamında Ethereum’a Yöneliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Microsoft, Windows ve Office ürünleri ile milyonlarca kullanıcıya hizmet sağlıyor. Şirket bu ürünlere yönelik yazılım korsanlığına dair mücadelesini sürdürüyor. Microsoft’un bu kapsamda ilerleyen dönemde Ethereum blok zincirinen yararlanmak istediği ortaya çıktı.

Yeni sistemin blok zincir teknolojisinin şeffaflık yönüne dayandığı belirtiliyor. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen Argus, açık anonim korsan muhabir popülasyonundan toplanan verileri korurken, güvenilir olmayan bir teşvik mekanizması sağlamayı amaçlıyor.

Konuyla ilgili hazırlanan bir raporda, “Argus’un güvenliği ve pratikliği ile, gerçek dünyadaki korsanlıkla mücadele kampanyalarının tamamen şeffaf bir teşvik mekanizmasına geçerek gerçekten etkili olacağını umuyoruz” ifadelerine yer verildi.

Ağ Ücretleri Optimize Ediliyor

Ağ Ücretleri Optimize Ediliyor

Ethereum ağ ücretleri konusunu ayrıntılı hale getiren rapor, ekibin birkaç kriptografik işlemi optimize ettiğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde ETH ağında Londra güncellemesi gerçekleşti ve bu noktada önemli düzenlemeler yapıldı.

Dünya çapındaki teknoloji şirketleri, fikri mülkiyeti korumak ve dijital korsanlıkla mücadele etmekle giderek daha fazla ilgilenmeye başladı.

Daha önce Hintli holding Mahindra Group’un BT iştiraki Tech Mahindra, medya ve eğlence endüstrisi için IBM’in Hyperledger Fabric protokolünde yeni bir blok zinciri tabanlı dijital sözleşmeler ve haklar platformu başlattığını duyurmuştu. Blockchain’in değiştirilemez ve şeffaf yapıya sahip oluşu, bu anlamda şirketlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%