Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Kalıcı Olarak Uzaktan Çalışma Sistemine Geçmeyi Değerlendiriyor

Microsoft çalışanlarının uzaktan çalışma modeline kalıcı olarak geçebileceğine karar verdi.
Microsoft Kalıcı Olarak Uzaktan Çalışma Sistemine Geçmeyi Değerlendiriyor

2020 yılına tüm dünya COVID-19 pandemisi ile tanışarak giriş yaptı. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs başta ABD olmak üzere pek çok ülkeyi etkisi altına aldı. Salgın sosyal hayatın ve iş hayatının baştan aşağı değişmesine neden oldu. Pek çok şirket çalışanlarını eve gönderdi ve uzaktan çalışma modeline geçiş yaptı.

Salgın sürecinin uzaması ile beraber şirketler için yeni bir değerlendirme imkanı ortaya çıktı. Pek çok şirket kalıcı olarak evden çalışma sistemine geçiş yapma kararı alıyor. Bu şirketler arasında Microsoft da yer alıyor. Önümüzdeki günlerde ABD ofislerini açmaya hazırlanan şirket ‘hibrit ofis’ adı altında yeni bir sisteme geçmeye hazırlanıyor.

Microsoft’ta Yeni Sistem Hazırlığı

Microsoft’ta Yeni Sistem Hazırlığı

Microsoft yeni hayata geçireceği dönemde çalışanların haftalık mesai saatlerinin yarısı kadar evden çalışma imkanı sağlayacak. İsteyen çalışanlar ise müdürlerinden onay alarak sürekli olarak evden çalışabilecek. Şirket açıklamasında bazı görevlerde ise ofise erişimin gerekli olduğunun altı çiziliyor. Bazı çalışanlara onay verilmek şartıyla taşınma izni verilecek. Gerekli durumlarda ise yurt dışına taşıma durumu olabilecek.

Microsoft uzaktan çalışan kişilerin bulunduğu şartlara göre alacağı tazminatları ve haklarını belirleyecek. Personelin evdeki ofis giderleri de şirket tarafından karşılanacak. Ancak ofisten uzakta yaşamaya karar veren kişilerin taşınma masraflarına dair bir destek verilmeyecek.

Microsoft yöneticisi Kathleen Hogan çalışanlara gönderdiği notta, “COVID-19 salgını hepimizi yeni şekillerde düşünmeye, yaşamaya ve çalışmaya zorladı. İş ihtiyaçlarını dengelerken ve kültürümüzü yaşadığımızdan emin olurken, bir yandan da bireysel çalışma tarzlarını desteklemek için olabildiğince fazla esneklik sunacağız.” ifadelerine yer verdi.

Daha önce sosyal medya devi Facebook benzer bir karar alarak önümüzdeki 5-10 yıl için personelin yarısının uzaktan çalışabileceğini açıklamıştı. Gelişmeler gösteriyor ki önümüzdeki süreçte uzaktan çalışma sistemi daha yaygın bir hal alacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum