Yatırım yapmaya başla!

Microsoft’un Çevrimiçi Harita Servisi ile Sürücüler Trafiğe Canlı Bağlantı Sağlayacak

Microsoft’un harita servisi Bing, trafik kameralarına canlı olarak bağlantı sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.
Microsoft’un Çevrimiçi Harita Servisi ile Sürücüler Trafiğe Canlı Bağlantı Sağlayacak

Navigasyon alanında akıllara ilk gelen uygulama Google Haritalar olsa da alternatif harita uygulamaları da milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmakta. Google’a alternatif olarak Yandex ve Microsoft’un da harita servisleri kullanıcılara hizmet veriyor. Google kadar olmasa da diğer harita servisleri de yeni özellikleri ile kullanıcılara daha iyi bir hizmet vermek adına gayret ediyor.

Son olarak Microsoft’un arama motoru Bing’in haritalar servisine dikkat çekecek bir özellik geleceği açıklandı. Üstelik bu özellik başka navigasyon uygulamalarında bugüne kadar kullanılmış değil. Bing Haritalar servisi için kullanıcıların trafik kameralarına canlı olarak bağlanmasını sağlayacak yeni bir hizmet devreye sokuluyor.

Bing Haritalar için Canlı Kamera Desteği

Bing Haritalar için Canlı Kamera Desteği

Microsoft’un arama motoru olan Bing, Haritalar uygulamasıyla hatırı sayılır kullanıcıya hizmet veriyor. Uygulamada geçtiğimiz yıllarda trafik akışını gösteren özellik eklenmiş ve son derece beğeni toplamıştı. Ancak Microsoft, bu özelliği bir sonraki aşamaya taşımaya hazırlanıyor. 55 ülkede birden kullanıma sunulacak yeni özellik ile Bing Haritalar kullanıcıları trafik kameralarına canlı olarak bağlantı sağlayabilecek.

Görmek istedikleri bölgedeki trafik akışını anlık olarak görme imkanı bulacak olan kullanıcılar bu sayede gidecekleri yolları daha etkin bir şekilde ayarlayabilecek. Bu özellik ile kullanıcılar belirli bir yol seçecek ve bu yoldaki bütün kamera görüntülerine ulaşma imkanı bulacaklar. Sistem henüz yeni olduğu için kamerasına ulaşılabilecek olan bölgelerin sınırlı olduğu belirtiliyor. Ancak yakın zaman içerisinde bu özelliğin daha geniş bölgelere yayılması bekleniyor.

Hava Durumu Görüntülenecek

Hava Durumu Görüntülenecek

Bing Haritalar’da halihazırda yollardaki trafik durumu renkler ile belirtiliyordu. Yeni kamera hizmeti ile beraber yaşanan yoğunluğun ne derece olduğuna dair en doğru bilgi edinilmiş olacak. Bu durum beraberinde kullanıcılara en doğru güzergahı belirleme imkanı verecek. Canlı kamera uygulamasının sağladığı bir yarar ise hava durumu ile ilgili olacak.

Yağmur, kar, sel, fırtına gibi pek çok olumsuz hava koşulu, kamera uygulaması ile canlı olarak görüntülenecek. Benzer canlı yayın uygulamaları çeşitli web sayfaları aracılığı ile sağlanıyor. Ancak navigasyon uygulamasına böyle bir özelliğin entegre edilmiş olması kullanım deneyimini büyük ölçüde artıracaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum