Yatırım yapmaya başla!

Microsoft ve Google Corona Virüsü Nedeniyle Etkinliklerini Dijital Ortamda Düzenleyecek

Teknoloji şirketleri Microsoft ve Google yakın zamanda düzenleyecekleri etkinlikleri iptal etti. Etkinlikler dijital platformlar üzerinden gerçekleşecek.
Microsoft ve Google Corona Virüsü Nedeniyle Etkinliklerini Dijital Ortamda Düzenleyecek

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve sonrasında dünya genelinde hızla yaygınlaşan Corona virüsü, tüm hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Salgın ekonomi ve teknoloji olmak üzere pek çok farklı sektörü derinden etkilemiş durumda. Apple, Microsoft, Google, Sony gibi sektörünün önde gelen devleri virüse karşı pek çok önlem alıyor.

Sosyal medya şirketlerinin de Corona virüsüne karşı harekete geçtiği biliniyor. Facebook geçtiğimiz günlerde  F8 etkinliğini iptal ettiğini duyurdu. Bununla beraber dünyanın farklı bölgelerinde düzenlenecek olan etkinlik ve fuarlara dair iptal haberleri ardı ardına geliyor.

MWC 2020, GDC 2020 gibi dünya genelinde ses getiren etkinlikler geçtiğimiz günlerde iptal edilmek durumunda kaldı. Benzer bir karar ise Google ve Microsoft’tan geldi. Microsoft MVP Summit etkinliğini, Google ise Cloud Next etkinliğini iptal ettiğini duyurdu. Her iki şirket de etkinliklerini dijital ortamlar üzerinden düzenleme kararı aldı.

Google ve Microsoft’tan Etkinlik Kararı

Google ve Microsoft’tan Etkinlik Kararı

Teknoloji devleri Google ve Microsoft, yakın zamanda düzenleyecekleri etkinliklere dair yeni kararlar aldı. Google, San Francisco’da düzenleyeceği Cloud Next etkinliğinin iptaline dair şu açıklamayı yaptı. Şirketten yapılan açıklamada, “Cloud Next 20’yi ücretsiz, dijital ve birkaç gün devam edecek bir etkinliğe dönüştürüyoruz. Next 20’nin sunumları ve oturumları çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecek. İnteraktif eğitim ve ‘uzmanına sor’ seanslarıyla Google’ın ekipleri, bilgilerine katılımcılarına aktarabilecek.” ifadelerine yer verildi.

Google, Cloud Next etkinliğini 6-8 Nisan tarihlerinde düzenlemeyi planlıyordu. Konferansa dair katılım ücreti ödeyen herkesin paralarının geri iade edileceği açıklandı. Bununla beraber bilet alan kişilerin dijital platformda düzenlenecek etkinliğe katılabileceği belirtildi. Bu gelişmeler sonrası Google’ın düzenleyeceği bir sonraki etkinlik olan I/O 2020 konferansının ne olacağı da merak ediliyor. Bu etkinlik 12-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.

Microsoft ise 15-20 Mart tarihlerinde düzenleyeceği MVP Summit etkinliğini iptal etti. Bu etkinlik ABD’nin Seattle eyaletinde gerçekleşecekti. Ancak bölgede Corona virüsüne yakalanan 18 kişinin tespit edilmesi ve 6 kişinin hayatını kaybetmesi, Microsoft’un bu kararı almasına zemin hazırladı.Corona virüsü sebebiyle dünya genelinde hayatını kaybeden insan sayısı 3 bini geçti. Salgına yakalanan kişi sayısının ise 90 bine ulaştığı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum