Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Yazılım Geliştiricisi GitHub’ı Satın Almak İstiyor!

Teknoloji devi Microsoft, 2008 yılında kurulan ve son olarak 2 milyar dolar değerlemeye ulaşan GitHub’ı satın almak istiyor. İşte ayrıntılar;
Microsoft Yazılım Geliştiricisi GitHub’ı Satın Almak İstiyor!

Geçtiğimiz günlerde ulaştığı piyasa değeriyle dünyanın en değerli üçüncü şirketi olan Microsoft, bu kez gündeme yazılım geliştiricisi GitHub’ı satın alma girişimiyle geldi. İkilinin görüştüğü yönündeki haberlerin, GitHub’ın 10 ay öncesinde istifa eden CEO’su ve kurucusu Chris Wanstrath’ın yerini doldurma çabaları devam ederken çıkması dikkat çekti.

Öte yandan; son olarak 2015 yılında 2 milyar dolar değerlemeye ulaşan şirketin olası bir satın alma için fiyat etiketinin 5 milyar dolar ya da daha fazlası olabileceği iddia edildi. GitHub’ı satın almak için daha önce de girişimde bulunan Microsoft’un bu sefer anlaşmayı tamamlayacağı söylendi.

Konuyla ilgili yakın kaynaklar; ikilinin 35 milyon dolar değerinde bir pazarlama ortaklığı kurmayı düşündüklerini söyledi.

Microsoft GitHUB'ı Satın AlacakAyrıca görüşmelerin, olası bir yatırım ya da doğrudan edinime doğru ilerlediği belirtildi. Görüşmelerin devam edip etmediği konusunda belirsizlik söz konusuyken, GitHub’ın tam bir satın bedelinin Microsoft’un ödemeyi düşündüğünden fazla olduğu bilgisi verildi. Yani 5 milyar dolar ya da bunun daha üstünde bir rakamın Microsoft’a fazla geleceği iddia edildi.

Diğer taraftan; Microsoft’un GitHub’ı satın almak için daha önce de girişimde bulunduğunun üzeri çizildi.

Microsoft GitHub Birleşme İddiaları Ve bu ortaklığın, teknoloji devine Microsoft Azure de dahil olmak üzere çeşitli platformlarındaki geliştiricilerle bağlantı kurmak için fırsat vereceği söylendi.

Microsoft’un ayrıca yapay zeka ürünlerini geliştirmek GitHub’uın verilerini kullanabileceği öne sürüldü. Bu görüşmelerin GitHub’ın istifa eden CEO’su yerine birini araması üzerine yapılmasıysa ayrıca dikkat çekti.

Çünkü GitHub’ın CEO’su Chris Wanstrath’ın istifa edeceği geçen yılın Ağustos ayında duyurulmuştu. Microsoft’un eski yöneticilerinden Nat Friedman ve Google’dan Sridhar Ramaswamy’nin GitHub CEO’luğu için aday gösterildiği söylenmişti. Tüm bunların yanında, ne Microsoft ne de GitHub söz konusu iddialara yanıt vermek istemedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum