Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Microsoft Gelirini %22 Artırırken Hisseler Dow’un Yıldızı Oldu

Microsoft, kazanç bilançosunda analist beklentilerini aşarken hisseler Dow Jones'un yıldızı oldu.
Microsoft Gelirini %22 Artırırken Hisseler Dow’un Yıldızı Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Teknoloji devi Microsoft, hisse başına 2,27 dolar kazançla Wall Street tahminlerini geride bıraktı. Dün yayımladığı bilançosunda kazanç ve gelir tahminlerini geride bırakan Microsoft, bugün Dow Jones Endeksi’nin en güçlü yükselişini kaydetti.

Dün en son 310,11 dolarda işlem gören Microsoft hisseleri, bugünkü seansa 316,00 dolarla başladı. Açılışın ardından pozitif seyrini sürdürdü.

TSİ 16.55’te yüzde 3,15 artıda işlem gören hisselerin gün içi hareket aralığı 316,00 – 319,65 dolar oldu.
Microsoft Hisse Rekor
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Üst sınırla hisseler yeni rekor kırdı. 5 günde yüzde 4 değer kazanırken bir ayda yüzde 12,5 değer kazandı. Yıl başından bu yana ise yüzde 43,7 artış kaydetti.

Microsoft, kazanç raporuna göre bulut bilişim işindeki önemli büyümeden yararlandı. 30 Eylül’de sona eren çeyrekte gelirini yüzde 22 artırarak 45,3 milyar dolara yükseltti. Faaliyet gelirini yüzde 27 artırarak 20,2 milyar dolara çıkardı.

Microsoft Başkanı ve CEO’su Satya Nadella; “Dijital teknoloji, enflasyonist bir ekonomide deflasyonist bir güçtür. Küçük ve büyük işletmeler, teknoloji yoğunluğunu artırarak üretkenliklerini ve ürün ve hizmetlerinin satın alınabilirliğini iyileştirebilirler” dedi.

Microsoft Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Başkanı Amy Hood da “Microsoft Cloud’umuz ile mali yıla güçlü bir başlangıç yaptık ve bu çeyrekte yıllık %36 artışla 20,7 milyar dolar gelir sağladık” ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu