Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Gelecek Yıllarda da Xbox Konsolları Üretmeye Devam Edecek

Microsoft’un Xbox yöneticisi Phil Spencer, konsol ürünlerinin geleceği hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Microsoft Gelecek Yıllarda da Xbox Konsolları Üretmeye Devam Edecek

Gelişen teknoloji ile beraber video oyunlar her geçen gün daha üstün deneyim sunuyor. Bu deneyimi yaşamak isteyenlerin ilk seçenekleri arasında PC, PlayStation ve Xbox konsolları yer alıyor. Diğer yandan son dönemde akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber mobil oyun sektöründe de hızlı bir büyüme söz konusu. Geçtiğimiz yıldan bu yana bulut tabanlı oyun servislerinin de tanıtıldığı biliniyor.

Google Stadia, Nvidia GeForce Now gibi bulut tabanlı platformların önümüzdeki yıllarda daha fazla kullanılması bekleniyor. Bu yıl oyuncuların yeni konsol modelleri ile tanışacağı bir yıl olacak. Sony’nin PlayStation 5 ve Microsoft’un Xbox Series X konsolları önümüzdeki aylarda hayatımıza girecek.

Geçtiğimiz günlerde Sony, PlayStation 5’in resmi tanıtım tarihini açıklamıştı. Microsoft’un da Temmuz ayı içerisinde Xbox Series X’i tanıtması bekleniyor. Şirket geçtiğimiz gün Xbox Series X etkinliğinin ertelenmeyeceğini ve planlanan tarihde düzenleneceğini açıkladı. Xbox’ın patronu Phil Spencer konsol ürünlerinin geleceğine dair önemli açıklamalar yaptı.

Microsoft Yöneticisinden Konsolların Geleceğine Dair Değerlendirme

Microsoft Yöneticisinden Konsolların Geleceğine Dair Değerlendirme

Kısa vadede bakıldığında PlayStation 5 ve Xbox Series X’in piyasayı domine edeceğini söylemek mümkün. Orta ve uzun vadede ise çevrimiçi bulut servislerin oyun dünyasında daha fazla söz sahibi olması bekleniyor. Google, Microsoft, Sony gibi pek çok şirket çevrimiçi oyun servislerine yatırımlar yapıyor. Akıllara konsol ürünlerine olan ilginin ileride azalacağına dair ihtimaller geliyor. Xbox’ın patronu Phil Spencer ise bu düşünceye katılmıyor.

Şirket olarak gelecekte de yeni konsollar yapmaya devam edeceklerini söyleyen Spencer, “Televizyon izlemeyi seviyorum. Televizyonda oyun oynamayı seviyorum. Daha uzun bir süre boyunca insanların televizyonda oyun oynamaya devam etmeyi isteyeceğini düşünüyorum.

Biz de buna bağlı olarak muhteşem konsol deneyimleri sağlamayı sürdüreceğiz. Xbox Series X’in son konsolumuz olacağını düşünmüyorum. Televizyonda muhteşem oyun deneyimleri yaşatan daha fazla konsol yapacağız.” açıklamasında bulundu.

Xbox yöneticisine göre televizyonda insanların televizyonda oyun oynama deneyiminden kolay kolay vazgeçemeyecek. Açıklamalardan anlaşılacağı üzere teknoloji devi gelecek yıllarda da Xbox konsollarına yeni modeller eklemeye devam edecek. Şirketin bu alandaki en büyük rakibi ise şüphesiz PlayStation olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum