Yatırım yapmaya başla!

Google’a Karşı Elini Güçlendirmek İsteyen Microsoft Flipgrid’i Satın Aldı!

Microsoft, Google’a karşı elini güçlendirmek için sosyal eğitim platformu Flipgrid’i satın aldı. Detaylar haberimizde;
Google’a Karşı Elini Güçlendirmek İsteyen Microsoft Flipgrid’i Satın Aldı!

Microsoft, dün yaptığı duyuruda sosyal eğitim platformu Flipgrid’i satın aldığını açıkladı. Office 365’te olduğu gibi Flipgrid’i de ücretsiz hale getirmeyi planlayan Microsoft’un bu hamlesi şirketin Google’a karşı elini güçlendirmeye çalıştığını gösterdi.

Teknoloji devinin kurumsal başkan yardımcısı Eran Megiddo da konuya ilişkin, Flipgrid’in Microsoft ailesine katılmasından dolayı mutluluk duyduklarını belirtti. Neticede 180 ülkede binlerce kullanıcısı olan eğitim platformunun Microsoft bünyesine katılması fazlasıyla dikkat çekti.

Microsoft, öğrencilerin belirli konularda video kaydetmelerini ve paylaşmalarını sağlayan Flipgrid’i satın aldığını duyurdu.

 Microsoft Flipgrid’i Satın Aldı!Anlaşmanın şartları açıklanmazken Microsoft’un bu hamlesi, Google’ın Chromebook’ları giderek daha popüler hale gelirken, şirketin eğitim alanında pay edinmeye istekli olduğunu gösterdi. Diğer bir ifadeyle Microsoft, Google’a karşı elini güçlendirmiş oldu.

Duyuru kapsamında Microsoft’un Flipgrid’i ücretsiz hale getireceği ve halihazırda aboneliği olan okullara paralarının geri ödeneceği söylendi.

 Microsoft Flipgrid’i Bünyesine Kattı Microsoft CEO’su Satya Nadella, Flipgrid’in katılımıyla ilgili “heyecanlı olan tek kişi ben değilim” ifadelerini kullandı. Slack’e rakip olarak tasarlanan Microsoft Teams’de de gördükleri gibi, öğrenmede sosyal etkileşimin öğrencilerin sosyal ve duygusal becerilerini geliştirdiğini belirtti.

Ayrıca sosyal öğrenmeyle, öğrencilerin istihdam edilebilirliklerinin artırılacağı, bunun yanında daha sorumluluk sahibi bireyler yetiştirileceği söylendi.

Sosyal Öğrenme Platformu Satın almanın, Microsoft ile Flipgrid ortaklığından 1.5 sene sonra gelmesi de dikkat çekti. Zira ikilinin 2016’daki işbirliğinden sonra Flipgrid, OneNote ve Teams gibi pek çok Microsoft ürünüyle entegre edilmişti. Ancak Flipgrid, bulut hizmeti almak için Microsoft’un rakibi Amazon’u kullanmıştı.

Yani Microsoft’un bu satın almayla Google’ın yanında Amazon’a karşı da artı puan aldığını söyleyebiliriz. Sonuçta; ABD’de K-12 okullarına gönderilen bilgisayarların % 60’i Chromebook’lardan oluşurken, % 26’dan daha azı Windows kullanıyor. Yani Microsoft’un eğitim stratejisini güçlendirmek için attığı bu adım, gerekliydi denilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum